Dodano: poniedziałek, 03 czerwca 2024r. Producent: Microchip

Firma Microchip Technology rozszerza portfolio urządzeń Bluetooth Low Energy o 12 nowych produktów

Projektanci systemów napotykają wiele barier, dodając funkcjonalność Bluetooth® do swoich produktów, począwszy od ograniczeń umiejętności i zasobów, przez ograniczenia budżetowe, presję czasu na wprowadzenie produktu na rynek, aż po wysokie wymagania dotyczące wydajności i integracji. Firma Microchip Technology rozszerzyła swoją ofertę Bluetooth Low Energy o 12 nowych produktów, których celem jest zapewnienie projektantom szerokiego wachlarza opcji umożliwiających sprostanie ich unikalnym wyzwaniom, skutecznie obniżając bariery w projektach od najprostszych do najbardziej zaawansowanych. Nowe urządzenia obejmują moduł WBZ350 obsługujący technologię RF i układ SoC PIC32CX-BZ3, który oferuje najniższy dostępny punkt wejścia do integracji mikrokontrolera Bluetooth Low Energy (MCU) z projektami produktów.

Możliwość wyboru staje się coraz bardziej krytyczna w przypadku dodawania technologii Bluetooth do dowolnego rodzaju produktu. Programiści potrzebują opcji i możliwości przełączania się między nimi w miarę ewolucji ich umiejętności i potrzeb w zakresie aplikacji” – powiedział Rishi Vasuki, wiceprezes jednostki biznesowej rozwiązań bezprzewodowych firmy Microchip. „Żaden inny dostawca nie produkuje produktów Bluetooth Low Energy, które byłyby tak łatwe w obsłudze jak nasze moduły typu plug-and-play i nie zapewniałyby takiego samego szerokiego wyboru w przypadku bardziej zaawansowanych projektów.”

Oprócz mikrokontrolerów Bluetooth firma Microchip wprowadziła moduł plug-and-play RNBD350, który zmniejsza bariery związane z kosztami i złożonością w dodawaniu łączności Bluetooth Low Energy do projektów produktów. Moduły te minimalizują czas, pieniądze i zasoby inżynieryjne wymagane do optymalizacji projektów RF, certyfikacji regulacyjnej i rozwoju oprogramowania. Doświadczonym inżynierom, którzy szukają większej elastyczności, Microchip oferuje solidne, bezprzewodowe, wieloprotokołowe opcje MCU System-on-Chip (SoC).

Przykładowe zastosowania części Bluetooth Low Energy firmy Microchip obejmują inteligentne systemy domowe i budynki IoT, rozwiązania przemysłowego IoT (IIoT) i projekty motoryzacyjne. Projektanci korzystający z nowo rozszerzonej oferty Bluetooth Low Energy do zastosowań podstawowych korzystają z łatwego procesu programowania, obejmującego wewnętrzne usługi wsparcia i narzędzia programistyczne, bez uszczerbku dla funkcjonalności Bluetooth. Korzystają również z rozległej wiedzy firmy Microchip w zakresie MCU w zakresie pomocy w wyborze produktu i możliwości łatwego przejścia na bardziej zaawansowane opcje Bluetooth Low Energy klasy przemysłowej, gdy są gotowi sprostać bardziej wyrafinowanym wyzwaniom projektowym.

Programiści mogą także wykorzystać poszerzającą się ofertę rozwiązań bezprzewodowych firmy Microchip w celu uzyskania kompleksowych rozwiązań. Portfolio obejmuje szereg produktów w popularnych technologiach bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi®, Zigbee®, Thread i sub-GHz, które zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo współpracować z portfolio Bluetooth.

Narzędzia programistyczne

Firma Microchip wspiera klientów kompleksową ofertą narzędzi programistycznych, oprogramowania i kodu źródłowego aplikacji mobilnych na platformy iOS® i Android®, przykładami aplikacji i demonstracjami modułów modułów konstrukcyjnych, a także bezpłatnymi usługami kontroli projektu, aby przyspieszyć rozwój produktu.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Przetworniki DAC odgrywają kluczową rolę w wielu zastosowaniach, ponieważ ich funkcja polega na przetwarzaniu sygnału...

czwartek, 20 czerwca, 2024 Więcej

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową architekturę dla wielowyjściowych zasilaczy

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową...

Nowy przykładowy raport projektu, DER-716, pokazuje wysoki poziom integracji osiągnięty przez urządzenia InnoMux2-EP

wtorek, 18 czerwca, 2024 Więcej

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Diody Schottkyego (SBD) z węglika krzemu (SiC) zwiększają sprawność i tworzą niezawodne zastosowania wysokiego napięcia.

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations do opracowywania projektów na bazie sterowników BLDC rodziny BridgeSwitch™

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations...

Aplikacja MotorXpert™ Suite firmy Power Integrations powstała w celu wsparcia rozwoju aplikacji bezszczotkowych...

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki rodzinie układów scalonych BridgeSwitch-2

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki...

BridgeSwitch™-2, nowa zintegrowana rodzina układów scalonych sterowników silników typu IHB dla zastosowań o mocy do 1...

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania do pracy w pełnym nasłonecznieniu

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania...

Tajwański producent wyświetlaczy, firma Ampire, wzbogacił swoje portfolio o wyświetlacze w technologii Mini LED.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej