Łączność bezprzewodowa stała się obowiązkową funkcją wielu produktów, ale często zwiększa koszty i złożoność projektu systemu, ponieważ zazwyczaj musi być dodana jako część większej aplikacji. Firma Microchip Technology Inc. wprowadziła do oferty swoją pierwszą rodzinę mikrokontrolerów PIC (MCU) opartych na rdzeniu ARM Cortex®-M4F, która rozwiązuje to wyzwanie poprzez zintegrowanie funkcji Bluetooth Low Energy bezpośrednio z jednym z najbardziej podstawowych komponentów systemu i wspierany jest przez jeden z najbardziej wszechstronnych ekosystemów deweloperskich w branży.
„Nowa rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-BZ2 usuwa bariery, które utrudniały wprowadzanie aplikacji bezprzewodowych na rynek, począwszy od problemów z dostępnością i złożonością, po przeszkody związane z certyfikacją i długoterminowym wsparciem technicznym” - powiedział Steve Caldwell, wiceprezes działu rozwiązań bezprzewodowych firmy Microchip. „Rodzina PIC32CX ściśle integruje łączność bezprzewodową z mikrokontrolerami, które opierają się na naszych dziesięcioleciach specjalistycznego doświadczenia i wspierane są przez pionowe podejście do produkcji, które obejmuje układy scalone, wysoce zintegrowane stosy oprogramowania firmy Microchip, wewnętrzną produkcję modułów i zorientowaną na klienta praktykę dotyczącą starzenia się”.
Rodzina PIC32CX-BZ2 firmy Microchip obejmuje urządzenia System-on-Chip (SoC), a także certyfikowane na całym świecie moduły RF. Oprócz funkcji Bluetooth Low Energy, rodzina obsługuje stosy Zigbee® i możliwości aktualizacji Over the Air (OTA). Funkcje sprzętowe obejmują 12-bitowy konwerter analogowo-cyfrowy (ADC), wiele timerów/liczników dla kanałów sterowania (TCC), wbudowany mechanizm szyfrowania oraz szeroki zestaw interfejsów do obsługi dotykowej, interfejsu CAN, czujników, wyświetlaczy i innych urządzeń peryferyjnych. 1 MB pamięci Flash obsługuje duże kody aplikacji, wieloprotokołowe stosy bezprzewodowe i aktualizacje OTA. Modele z certyfikatem AEC-Q100 Grade 1 (dla aplikacji do 125°C) dodatkowo upraszczają integrację łączności bezprzewodowej tam, gdzie wymagane są wysoce niezawodne rozwiązania.
Rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-BZ2 upraszcza programowanie dzięki 32-bitowej platformie programistycznej MPLAB® Harmony firmy Microchip. Integracja MPLAB Code Configurator umożliwia z kolei szybkie rozpoczęcie prototypowania z rodziną PIC32CX-BZ2 przy użyciu automatycznego generowania kodu metodą „przeciągnij i upuść”. Liczne przykłady kodu aplikacji są hostowane na GitHub i połączone za pomocą narzędzia MPLAB Code Configurator i MPLAB Discover. Projektowanie RF z układami SoC PIC32CX-BZ2 jest uproszczone dzięki pakietom referencyjnym ekosystemu do projektowania układów scalonych i usługom bezprzewodowej kontroli projektu. Klienci z niewielką lub żadną wiedzą na temat RF mogą skorzystać z modułów Microchip WBZ451, które są wstępnie certyfikowane zgodnie z wieloma przepisami na całym świecie i posiadają zoptymalizowaną, wbudowaną konstrukcję RF.
Oprócz narzędzia MPLAB Code Configurator, platforma MPLAB Harmony v3 zawiera wiele innych narzędzi i ekosystem debugerów, programatorów, wirtualnego sniffera i kompilatorów. Inne wsparcie obejmuje aplikacje demonstracyjne i dokumentację GitHub, usługi sprawdzania projektu bezprzewodowego oraz bloki konstrukcyjne, które przeprowadzają programistów przez wszystkie etapy procesu tworzenia aplikacji. Rodzina PIC32CX-BZ2 jest obsługiwana przez płytkę rozwojową Curiosity PIC32CX-BZ2 i WBZ451 (#EV96B94A).
Rodzina PIC32CX-ZB2 jest dostępna. SoC PIC32CX1012BZ25048-I i PIC32CX1012BZ25048-E dostarczane są w pakietach 7 x 7 mm 48 Quad-Flat No-leads (QFN). Moduły WBZ451PE-I i WBZ451UE-I wyposażone są odpowiednio w antenę na płytce drukowanej (PCB) i ze złączem U.FL dla anteny zewnętrznej.
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.