Dodano: czwartek, 20 października 2022r. Producent: Microchip

PIC32CX-BZ2 pierwsze mikrokontrolery PIC32 firmy Microchip oparte na rdzeniu ARM z wbudowaną łącznością Bluetooth oraz bogatymi opcjami peryferyjnymi

PIC32CX-BZ2 mikrokontrolery firmy Microchip z wbudowaną łącznością Bluetooth oraz bogatymi urządzeniami peryferyjnymi

Łączność bezprzewodowa stała się obowiązkową funkcją wielu produktów, ale często zwiększa koszty i złożoność projektu systemu, ponieważ zazwyczaj musi być dodana jako część większej aplikacji. Firma Microchip Technology Inc. wprowadziła do oferty swoją pierwszą rodzinę mikrokontrolerów PIC (MCU) opartych na rdzeniu ARM Cortex®-M4F, która rozwiązuje to wyzwanie poprzez zintegrowanie funkcji Bluetooth Low Energy bezpośrednio z jednym z najbardziej podstawowych komponentów systemu i wspierany jest przez jeden z najbardziej wszechstronnych ekosystemów deweloperskich w branży.

Nowa rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-BZ2 usuwa bariery, które utrudniały wprowadzanie aplikacji bezprzewodowych na rynek, począwszy od problemów z dostępnością i złożonością, po przeszkody związane z certyfikacją i długoterminowym wsparciem technicznym” - powiedział Steve Caldwell, wiceprezes działu rozwiązań bezprzewodowych firmy Microchip. „Rodzina PIC32CX ściśle integruje łączność bezprzewodową z mikrokontrolerami, które opierają się na naszych dziesięcioleciach specjalistycznego doświadczenia i wspierane są przez pionowe podejście do produkcji, które obejmuje układy scalone, wysoce zintegrowane stosy oprogramowania firmy Microchip, wewnętrzną produkcję modułów i zorientowaną na klienta praktykę dotyczącą starzenia się”.

Rodzina PIC32CX-BZ2 firmy Microchip obejmuje urządzenia System-on-Chip (SoC), a także certyfikowane na całym świecie moduły RF. Oprócz funkcji Bluetooth Low Energy, rodzina obsługuje stosy Zigbee® i możliwości aktualizacji Over the Air (OTA). Funkcje sprzętowe obejmują 12-bitowy konwerter analogowo-cyfrowy (ADC), wiele timerów/liczników dla kanałów sterowania (TCC), wbudowany mechanizm szyfrowania oraz szeroki zestaw interfejsów do obsługi dotykowej, interfejsu CAN, czujników, wyświetlaczy i innych urządzeń peryferyjnych. 1 MB pamięci Flash obsługuje duże kody aplikacji, wieloprotokołowe stosy bezprzewodowe i aktualizacje OTA. Modele z certyfikatem AEC-Q100 Grade 1 (dla aplikacji do 125°C) dodatkowo upraszczają integrację łączności bezprzewodowej tam, gdzie wymagane są wysoce niezawodne rozwiązania.

Rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-BZ2 upraszcza programowanie dzięki 32-bitowej platformie programistycznej MPLAB® Harmony firmy Microchip. Integracja MPLAB Code Configurator umożliwia z kolei szybkie rozpoczęcie prototypowania z rodziną PIC32CX-BZ2 przy użyciu automatycznego generowania kodu metodą „przeciągnij i upuść”. Liczne przykłady kodu aplikacji są hostowane na GitHub i połączone za pomocą narzędzia MPLAB Code Configurator i MPLAB Discover. Projektowanie RF z układami SoC PIC32CX-BZ2 jest uproszczone dzięki pakietom referencyjnym ekosystemu do projektowania układów scalonych i usługom bezprzewodowej kontroli projektu. Klienci z niewielką lub żadną wiedzą na temat RF mogą skorzystać z modułów Microchip WBZ451, które są wstępnie certyfikowane zgodnie z wieloma przepisami na całym świecie i posiadają zoptymalizowaną, wbudowaną konstrukcję RF.

PIC32CX-BZ2 mikrokontrolery firmy Microchip z wbudowaną łącznością Bluetooth oraz bogatymi urządzeniami peryferyjnymi

Narzędzia programistyczne

Oprócz narzędzia MPLAB Code Configurator, platforma MPLAB Harmony v3 zawiera wiele innych narzędzi i ekosystem debugerów, programatorów, wirtualnego sniffera i kompilatorów. Inne wsparcie obejmuje aplikacje demonstracyjne i dokumentację GitHub, usługi sprawdzania projektu bezprzewodowego oraz bloki konstrukcyjne, które przeprowadzają programistów przez wszystkie etapy procesu tworzenia aplikacji. Rodzina PIC32CX-BZ2 jest obsługiwana przez płytkę rozwojową Curiosity PIC32CX-BZ2 i WBZ451 (#EV96B94A).

Dostępność

Rodzina PIC32CX-ZB2 jest dostępna. SoC PIC32CX1012BZ25048-I i PIC32CX1012BZ25048-E dostarczane są w pakietach 7 x 7 mm 48 Quad-Flat No-leads (QFN). Moduły WBZ451PE-I i WBZ451UE-I wyposażone są odpowiednio w antenę na płytce drukowanej (PCB) i ze złączem U.FL dla anteny zewnętrznej.

Pozostałe aktualności:

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu lekkiego

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla...

SPC-10W35 przemysłowy komputer panelowy firmy Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu

czwartek, 21 listopada, 2024 Więcej

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN – zamów zestaw projektowy już teraz!

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN –...

InnoMux-2 firmy Power Integrations zawiera pierwszy na świecie przełącznik z azotku galu (GaN) o napięciu 1700V.

poniedziałek, 18 listopada, 2024 Więcej

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w czasie rzeczywistym dzięki platformie NVIDIA Holoscan

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w...

Zestaw rozwojowy PolarFire® FPGA Ethernet Sensor Bridge firmy Microchip, współpracuje z platformą przetwarzania...

piątek, 15 listopada, 2024 Więcej

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto Technology z najniższym poborzem mocy w branży

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto...

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego czujnika magnetycznego RedRock® RR123-1H02-612.

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Certyfikacja IATF 16949 zapewnia czołowym producentom w branży motoryzacyjnej dodatkową pewność współpracy z firmą...

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

Protokół MACsec zapewnia bezpieczeństwo oraz integralność danych pakietów TCP/IP w sieciach Ethernet.

środa, 13 listopada, 2024 Więcej