Cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC® firmy Microchip (DSC) obecne są na rynku od prawie 20 lat, a ich główne zastosowania obejmują m.in. sterowanie silnikiem, zasilanie cyfrowe, zaawansowane wykrywanie i sterowanie, solidny dotyk, wbudowane zabezpieczenia, bezpieczeństwo funkcjonalne i różne inne konstrukcje o wysokiej wydajności i solidności.
Układy DSC dsPIC zostały zaprojektowane w celu zapewnienia mikrokontrolerowi (MCU) mocy i funkcji silnika cyfrowego procesora sygnałowego (DSP) z wymaganą architekturą i zestawem instrukcji. Te przetworniki DSC przeszły długą drogę i obecnie można je dostosować do głównych zastosowań sterowania w czasie rzeczywistym i nadają się do różnorodnych zastosowań. Nadchodzące procesory DSC dsPIC33 będą zawierać ulepszone funkcje obsługujące nowe technologie i ich zastosowania.
Mikrokontrolery idealnie nadają się do zastosowań wymagających interfejsów użytkownika i czujników. Mogą inicjować i sterować aplikacjami, monitorować wejścia, reagować na przerwania i sterować wyjściami za pośrednictwem wyświetlaczy i elementów wykonawczych. Jednak jeśli chodzi o przetwarzanie sygnałów w czasie rzeczywistym, mikrokontroler potrzebuje większych możliwości.
Z kolei DSC (Digital Signal Controler) to jednoukładowy, wbudowany kontroler, który płynnie integruje atrybuty kontrolne MCU z możliwościami obliczeniowymi i przepustowością procesora DSP w jednym rdzeniu. Układy DSC dsPIC firmy Microchip oferują wszystko, czego można oczekiwać od potężnego kontrolera: przyspieszone operacje matematyczne, szybką, wyrafinowaną i elastyczną obsługę przerwań oraz funkcje bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz ochrony. Procesory dsPIC DSC wykonują większość instrukcji w jednym cyklu. W połączeniu z wysoką przepustowością instrukcji i prawdziwymi możliwościami DSP, takimi jak mnożenie pojedynczego cyklu i pętla zerowego narzutu, otrzymamy bardzo wydajny MCU dla wbudowanych projektów sterowania.
Wraz z szybką deterministyczną wydajnością spełniającą wymagania projektowe w świecie rzeczywistym, przetworniki DSC dsPIC zawierają bogaty zestaw urządzeń peryferyjnych specyficznych dla aplikacji, które pomagają opracować systemy sterowania w czasie rzeczywistym.
Najnowsze kontrolery DSC dsPIC firmy Microchip zostały zaprojektowane tak, aby oferować wydajność do 100 MHz, bogato wyposażone w urządzenia peryferyjne, w tym intefejs CAN-FD, konfigurowalną komórkę logiczną (CLC), kontroler dotykowy, bezpieczny podsystem, wzmacniacze operacyjne (OP-AMP), generator polaryzacji prądu (CBG), generator wyzwalania peryferyjnego (PTG) i inne urządzenia połączone szybką magistralą peryferyjną. Wbudowana pamięć waha się od 32 KB do 1 MB Flash dla pamięci programu i od 8 KB do 128 KB RAM dla pamięci danych.
Kontrolery DSC dsPIC33 wyposażone są w wyjścia PWM o wysokiej rozdzielczości z dedykowanymi podstawami czasu oraz szybkie i bardzo dokładne 12-bitowe przetworniki ADC, a także bogaty zestaw innych analogowych urządzeń peryferyjnych. Te urządzenia peryferyjne są przeznaczone do zastosowań związanych ze sterowaniem silnikami, które wymagają zmiennej prędkości ze stałym momentem obrotowym i sterowania zorientowanego na pole (FOC) w celu zapewnienia najwyższej efektywności energetycznej.
Rodzina urządzeń dsPIC33 zawiera dedykowane urządzenia peryferyjne, w tym zaawansowane generatory analogowe i wiele generatorów PWM o wysokiej rozdzielczości, w celu poprawy wydajności cyfrowej konwersji mocy i zastosowań oświetleniowych, które działają w bardzo zmieniających się warunkach obciążenia.
Moduły DSC dsPIC33 oferują bogaty zestaw urządzeń peryferyjnych zaprojektowanych w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb wymagających aplikacji o wysokiej wydajności. Te procesory DSC oferują zwiększoną wydajność procesora i wysoki poziom integracji analogowej w celu sterowania w czasie rzeczywistym, niezawodnej łączności i zaawansowanych aplikacji łączących czujniki.
Rodzina procesorów DSC dsPIC33 firmy Microchip oferuje szeroką gamę urządzeń gotowych do zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego i zgodnych z bezpieczeństwem funkcjonalnym, obsługujących zintegrowane sprzętowe funkcje bezpieczeństwa, raporty dotyczące trybów awarii, skutków i analizy diagnostycznej (FMEDA), podręczniki bezpieczeństwa i biblioteki oprogramowania diagnostycznego do opracowywania aplikacji o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa spełniające wymagania norm ISO 26262 i IEC 61508.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.