Rozwój Internetu rzeczy, automatyki przemysłowej i inteligentnej robotyki, a także rozprzestrzenianie się rozwiązań do obrazowania medycznego na inteligentnej krawędzi sprawiły, że projektowanie tego typu aplikacji o ograniczonej mocy i wrażliwych na temperaturzę stało się bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać krytycznym wyzwaniom przyspieszenia cykli rozwoju produktów i ułatwienia skomplikowanych procesów rozwoju, firma Microchip Technology wydało stosy rozwiązań FPGA i SoC PolarFire® dla inteligentnej robotyki i obrazowania medycznego. Te nowe wersje bazują na dostępnych już stosach inteligentnej wizji wbudowanej, przemysłowej krawędzi i inteligentnej komunikacji krawędziowej firmy Microchip.
Stosy rozwiązań obejmują rdzenie oprogramowania układowego i IP dla wspomaganej przez AI wizji komputerowej 4K60, zróżnicowany zestaw gotowych do użycia interfejsów czujników i kamer oraz zintegrowany sprzęt dla protokołów Ethernet o dużej prędkości. Rdzenie zgodne z ROS-2 w czasie rzeczywistym ułatwiają zadania robotyki w zakresie percepcji i transformacji współrzędnych. Stosy oferują protokoły sieciowe przemysłowe wrażliwe na czas dla OPC/UA, bogate wsparcie systemów operacyjnych i asymetryczne przetwarzanie powszechnie stosowane w automatyce przemysłowej. Zestawy projektowe oprogramowania umożliwiają wysoki poziom dostosowywania i obsługują różnorodne środowiska programistyczne skupione wokół C/C++, RTL i popularnych struktur uczenia maszynowego, w tym SmartHLS™ IDE, VectorBlox™ Accelerator SDK oraz Libero® SoC Design Suite, który został certyfikowany dla aplikacji wymagających bezpieczeństwa funkcjonalnego IEC61503 SIL 3. Stosy rozwiązań łączą w sobie najbardziej energooszczędne i bezpieczne średniej klasy układy FPGA PolarFire i PolarFire SoC FPGA, bogatą mieszankę rozwiązań sprzętowych i programowych z zabezpieczeniami cyberbezpieczeństwa, które dają projektantom systemów swobodę innowacji w zastosowaniach obrazowania medycznego i robotyki.
„Klienci firmy Microchip mają pilną potrzebę wprowadzania znaczących innowacji w zakresie bezpiecznej, funkcjonalnie bezpiecznej, wspomaganej przez AI automatyki przemysłowej i przenośnego obrazowania medycznego, która zapewnia bezprecedensową moc obliczeniową w najmniejszych fizycznych obszarach, które są narażone na obciążenia termiczne i są bardzo podatne na zagrożenia cyberbezpieczeństwa” - powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. marketingu i strategii w jednostce biznesowej FPGA firmy Microchip. „W tym celu zapewniamy deweloperom w tych segmentach możliwość wykorzystania energooszczędnego sprzętu i konfigurowalnych stosów rozwiązań, których celem końcowym jest szybkie wdrażanie inteligentnych obrazowań medycznych i autonomicznych robotów”.
Jednym z przykładów innowacyjnych stosów rozwiązań firmy Microchip jest niedawno ogłoszony mostek czujników Ethernet FPGA firmy PolarFire, który współpracuje z platformą przetwarzania czujników NVIDIA® Holoscan. Dzięki możliwości łączenia danych z czujników w czasie rzeczywistym z platformami NVIDIA Holoscan oraz NVIDIA IGX i NVIDIA Jetson przeznaczonymi do zastosowań w zakresie sztucznej inteligencji i robotyki, Sensor Bridge otwiera nowe możliwości zastosowań typu edge-to-cloud, umożliwia wnioskowanie AI/ML i ułatwia wdrażanie sztucznej inteligencji na rynkach medycznym, przemysłowym i motoryzacyjnym.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.