Dodano: poniedziałek, 28 listopada 2022r. Producent: Digi

Różnice funkcjonalne między modułem komunikacyjnym Digi XBee RR a Digi XBee 3

Nie jest tajemnicą, że cały świat doświadcza utrudnień przez wyzwania związane z łańcuchem dostaw, które pojawiły się podczas pandemii. Chociaż sytuacja się poprawia, długie czasy realizacji chipów i komponentów wciąż życie utrudniają wielu producentom oraz inżynierom. Wiemy też, co się dzieje, gdy projektów nie można ukończyć. Wpływa to na planowanie, prognozowanie, zadowolenie klientów i oczywiście na przychody.

Wspaniałą wiadomością jest to, że kiedy robi się ciężko, Digi nadal wprowadza innowacje. Z przyjemnością informujemy, że dzięki niestrudzonej pracy naszych zespołów inżynieryjnych i zarządzających produktem, dziś dostarczamy nowe rozwiązanie Digi XBee®, które jest kompatybilne z istniejącymi urządzeniami XBee 3.

Czym jest Digi XBee RR?

Digi XBee RR to zupełnie nowa rodzina produktów firmy Digi, stworzona w celu zaspokojenia natychmiastowych potrzeb producentów, inżynierów i integratorów systemów, którzy polegają na XBee 3 w swoich projektach produktów. Jest kompatybilny z istniejącymi projektami Digi XBee i można go stosować przy niewielkich zmianach, a to co zachwyca to, że moduł Digi XBee RR jest już dostępny w dużych ilościach.

Należy zauważyć, że inne moduły XBee w ekosystemie Digi XBee nie są wycofane z eksploatacji. Digi będzie nadal dostarczać te moduły, o ile pozwoli na to dostępność komponentów.

Digi XBee RR to kompletne rozwiązanie, które jest w pełni zintegrowane z bramkami Digi, oprogramowaniem Digi XCTU® do lokalnego udostępniania i testowania oraz Digi Remote Manager® do wglądu w całą sieć i zdalnego zarządzania przez bramę. Ci, którzy wymagają możliwości sieciowych DigiMesh® lub Zigbee® dla modułów Digi XBee RR i XBee 3, potrzebują tej integracji, aby połączyć sieć mesh z chmurą za pośrednictwem bramek. Oparty na chmurze Digi Remote Manager ułatwia również łatwą integrację z usługami chmurowymi, takimi jak Amazon AWS i Microsoft Azure, w celu śledzenia aplikacji i analizy biznesowej.

Ponadto Digi XBee RR jest w pełni zintegrowany z narzędziami Digi XBee, które obejmują narzędzia do badania terenu i oceny łączności sieciowej oraz narzędzia programistyczne do szybkiego tworzenia, testowania i wdrażania aplikacji.

Jakie protokoły i formaty są obsługiwane?

Digi XBee RR zapewnia łączność na częstotliwości 2,4 GHz dla sieci typu mesh z protokołami Zigbee, 802.15.4 i własnym protokołem DigiMesh w obudowie typu mikro, a także do montażu przelotowego i powierzchniowego. Jest dostępny od ręki w najmniejszej obudowie typu micromount, która jest obecnie najpopularniejszym rozmiarem.

Różnice funkcjonalne między Digi XBee RR a Digi XBee 3

Istnieje kilka kluczowych różnic w funkcjonalności, o których należy pamiętać podczas planowania migracji.

  • MicroPython: Jedną z kluczowych różnic między Digi XBee 3 a Digi XBee RR jest MicroPython, który nie jest dołączony do Digi XBee RR. Tak więc przydatność tego rozwiązania zależy od tego, czy MicroPython jest ścisłym wymaganiem dla twojego przypadku użycia.
  • Bluetooth: Kolejnym wyróżnikiem jest funkcjonalność Bluetooth, która jest nieco inna w Digi XBee RR. Zawiera podstawową funkcjonalność Bluetooth, która umożliwia konfigurowanie i udostępnianie urządzeń za pośrednictwem aplikacji mobilnej XBee lub własnej domowej aplikacji mobilnej. Dostępne są również ramki przekazywania danych użytkownika. Jeśli jednak używasz MicroPython do sterowania Bluetooth lub używasz beaconingu z Bluetooth, będzie to wymagało obejścia, jeśli migrujesz do XBee RR. Zespoły korzystające z Bluetooth do konfigurowania modułów XBee za pomocą urządzenia przenośnego po przebudzeniu nadal mogą to robić i używać tej metody do konfigurowania ustawień i parametrów modułu XBee.
  • GPIO: Istnieje kilka kluczowych różnic w funkcjonalności GPIO. Linie DIO10 (wskaźnik PWM0/RSSI) i DIO11 (PWM1) nie są dostępne w module XBee RR. Dodatkowo napięcia odniesienia są różne w XBee RR i XBee 3 na wejściach analogowych. W poniższej tabeli podano wartości, których można użyć jako napięcia na zaciskach z odczytu przetwornika ADC.
  • Firmware: Obrazy oprogramowania układowego są różne w XBee RR, dlatego ważne jest, aby nie używać jednego obrazu oprogramowania układowego dla obu modułów XBee RR i XBee 3. Oprogramowanie układowe jest dostępne osobno dla XBee RR i XBee 3 i nadal możesz przeprowadzać aktualizacje oprogramowania układowego OTA w swoich modułach.

Pozostałe aktualności:

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu lekkiego

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla...

SPC-10W35 przemysłowy komputer panelowy firmy Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu

czwartek, 21 listopada, 2024 Więcej

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN – zamów zestaw projektowy już teraz!

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN –...

InnoMux-2 firmy Power Integrations zawiera pierwszy na świecie przełącznik z azotku galu (GaN) o napięciu 1700V.

poniedziałek, 18 listopada, 2024 Więcej

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w czasie rzeczywistym dzięki platformie NVIDIA Holoscan

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w...

Zestaw rozwojowy PolarFire® FPGA Ethernet Sensor Bridge firmy Microchip, współpracuje z platformą przetwarzania...

piątek, 15 listopada, 2024 Więcej

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto Technology z najniższym poborzem mocy w branży

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto...

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego czujnika magnetycznego RedRock® RR123-1H02-612.

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Certyfikacja IATF 16949 zapewnia czołowym producentom w branży motoryzacyjnej dodatkową pewność współpracy z firmą...

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

Protokół MACsec zapewnia bezpieczeństwo oraz integralność danych pakietów TCP/IP w sieciach Ethernet.

środa, 13 listopada, 2024 Więcej