Dodano: poniedziałek, 28 listopada 2022r. Producent: Digi

Różnice funkcjonalne między modułem komunikacyjnym Digi XBee RR a Digi XBee 3

Nie jest tajemnicą, że cały świat doświadcza utrudnień przez wyzwania związane z łańcuchem dostaw, które pojawiły się podczas pandemii. Chociaż sytuacja się poprawia, długie czasy realizacji chipów i komponentów wciąż życie utrudniają wielu producentom oraz inżynierom. Wiemy też, co się dzieje, gdy projektów nie można ukończyć. Wpływa to na planowanie, prognozowanie, zadowolenie klientów i oczywiście na przychody.

Wspaniałą wiadomością jest to, że kiedy robi się ciężko, Digi nadal wprowadza innowacje. Z przyjemnością informujemy, że dzięki niestrudzonej pracy naszych zespołów inżynieryjnych i zarządzających produktem, dziś dostarczamy nowe rozwiązanie Digi XBee®, które jest kompatybilne z istniejącymi urządzeniami XBee 3.

Czym jest Digi XBee RR?

Digi XBee RR to zupełnie nowa rodzina produktów firmy Digi, stworzona w celu zaspokojenia natychmiastowych potrzeb producentów, inżynierów i integratorów systemów, którzy polegają na XBee 3 w swoich projektach produktów. Jest kompatybilny z istniejącymi projektami Digi XBee i można go stosować przy niewielkich zmianach, a to co zachwyca to, że moduł Digi XBee RR jest już dostępny w dużych ilościach.

Należy zauważyć, że inne moduły XBee w ekosystemie Digi XBee nie są wycofane z eksploatacji. Digi będzie nadal dostarczać te moduły, o ile pozwoli na to dostępność komponentów.

Digi XBee RR to kompletne rozwiązanie, które jest w pełni zintegrowane z bramkami Digi, oprogramowaniem Digi XCTU® do lokalnego udostępniania i testowania oraz Digi Remote Manager® do wglądu w całą sieć i zdalnego zarządzania przez bramę. Ci, którzy wymagają możliwości sieciowych DigiMesh® lub Zigbee® dla modułów Digi XBee RR i XBee 3, potrzebują tej integracji, aby połączyć sieć mesh z chmurą za pośrednictwem bramek. Oparty na chmurze Digi Remote Manager ułatwia również łatwą integrację z usługami chmurowymi, takimi jak Amazon AWS i Microsoft Azure, w celu śledzenia aplikacji i analizy biznesowej.

Ponadto Digi XBee RR jest w pełni zintegrowany z narzędziami Digi XBee, które obejmują narzędzia do badania terenu i oceny łączności sieciowej oraz narzędzia programistyczne do szybkiego tworzenia, testowania i wdrażania aplikacji.

Jakie protokoły i formaty są obsługiwane?

Digi XBee RR zapewnia łączność na częstotliwości 2,4 GHz dla sieci typu mesh z protokołami Zigbee, 802.15.4 i własnym protokołem DigiMesh w obudowie typu mikro, a także do montażu przelotowego i powierzchniowego. Jest dostępny od ręki w najmniejszej obudowie typu micromount, która jest obecnie najpopularniejszym rozmiarem.

Różnice funkcjonalne między Digi XBee RR a Digi XBee 3

Istnieje kilka kluczowych różnic w funkcjonalności, o których należy pamiętać podczas planowania migracji.

  • MicroPython: Jedną z kluczowych różnic między Digi XBee 3 a Digi XBee RR jest MicroPython, który nie jest dołączony do Digi XBee RR. Tak więc przydatność tego rozwiązania zależy od tego, czy MicroPython jest ścisłym wymaganiem dla twojego przypadku użycia.
  • Bluetooth: Kolejnym wyróżnikiem jest funkcjonalność Bluetooth, która jest nieco inna w Digi XBee RR. Zawiera podstawową funkcjonalność Bluetooth, która umożliwia konfigurowanie i udostępnianie urządzeń za pośrednictwem aplikacji mobilnej XBee lub własnej domowej aplikacji mobilnej. Dostępne są również ramki przekazywania danych użytkownika. Jeśli jednak używasz MicroPython do sterowania Bluetooth lub używasz beaconingu z Bluetooth, będzie to wymagało obejścia, jeśli migrujesz do XBee RR. Zespoły korzystające z Bluetooth do konfigurowania modułów XBee za pomocą urządzenia przenośnego po przebudzeniu nadal mogą to robić i używać tej metody do konfigurowania ustawień i parametrów modułu XBee.
  • GPIO: Istnieje kilka kluczowych różnic w funkcjonalności GPIO. Linie DIO10 (wskaźnik PWM0/RSSI) i DIO11 (PWM1) nie są dostępne w module XBee RR. Dodatkowo napięcia odniesienia są różne w XBee RR i XBee 3 na wejściach analogowych. W poniższej tabeli podano wartości, których można użyć jako napięcia na zaciskach z odczytu przetwornika ADC.
  • Firmware: Obrazy oprogramowania układowego są różne w XBee RR, dlatego ważne jest, aby nie używać jednego obrazu oprogramowania układowego dla obu modułów XBee RR i XBee 3. Oprogramowanie układowe jest dostępne osobno dla XBee RR i XBee 3 i nadal możesz przeprowadzać aktualizacje oprogramowania układowego OTA w swoich modułach.

Pozostałe aktualności:

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla aplikacji wymagających wydajnego przetwarzania na krawędzi

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla...

Firma Avalue Technology Inc., wprowadziła na rynek MAB-T660, smukły, gotowy na AI system typu barebone, starannie...

środa, 14 maja, 2025 Więcej

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach referencyjnych firmy Power Integrations

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach...

Firma Power Integrations, zaprezentowała pięć nowych projektów referencyjnych ukierunkowanych na zastosowania...

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w trudnych warunkach?

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w...

Niezawodna obsługa paneli dotykowych w najtrudniejszych warunkach z kontrolerami maXTouch® firmy Microchip Technology.

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer Electronics

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer...

Dzięki wymiarom zaledwie 1,0 x 0,8 x 0,34 mm ultrakompaktowy kryształ KX-2 jest obecnie jednym z najmniejszych...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych rozwiązań przemysłowych, IoT oraz inteligentnych sieci

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych...

W6300 to zaawansowany kontroler Ethernet przeznaczony do wysokowydajnych wbudowanych aplikacji sieciowych. Oferuje...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire® firmy Microchip bazujący na technologii RISC-V i FPGA

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire®...

SBC BeagleV®-Fire firmy BeagleBoard zawiera układy SoC PolarFire® firmy Microchip, wykorzystujące technologię RISC-V...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej