Nowy wzmacniacz GMCP2731-10 firmy Microchip wykonany w technologii GaN MMIC
GMICP2731-10 wytwarzany jest przy użyciu technologii GaN-on-Silicon Carbide (SiC). Zapewnia do 10 W nasyconej mocy wyjściowej RF w paśmie od 3,5 GHz od 27,5 do 31 GHz. Jego sprawność dodana wynosi 20%, przy 22 dB wzmocnienia małego sygnału i 15 dB straty odbiciowej. Zrównoważona architektura pozwala na dobre dopasowanie GMCP2731-10 do 50 omów i zawiera zintegrowane kondensatory blokujące DC na wyjściu, aby uprościć integrację projektu.