Dodano: czwartek, 31 sierpień 2017r. Producent: PowerIntegrations

Projekt referencyjny DER-612 firmy Power Integrations, opisujący stałonapięciowy, stałoprądowy, 12W izolowany zasilacz w topologii Flyback

Projekt referencyjny DER-612 firmy Power Integrations, opisujący stałonapięciowy, stałoprądowy, 12W izolowany zasilacz w topologii Flyback

Projekt referencyjny DER-612 firmy Power Integrations, opisujący stałonapięciowy, stałoprądowy, 12W izolowany zasilacz w topologii FlybackPower Integrations, lider w dziedzinie wysokowydajnych, wysokiej niezawodności układów scalonych sterowników LED wraz z firmą Casambi Technologies OY, zaprezentował nowy projekt referencyjny DER-612 bazujący na układzie INN2003K z rodziny InnoSwitch-CH, opisujący stałonapięciowy (CV), stałoprądowy (CC), 12W izolowany zasilacz w topologii Flyback z korekcją współczynnika mocy dla inteligentnych aplikacji oświetleniowych. Konstrukcja ta zawiera również 3.3V zasilacz dla sterowania bezprzewodowym modułem Bluetooth® Casambi CBM-001, który zapewnia wygodne sterowanie ściemnianiem i kontrolą koloru diod LED od 0 mA do 400 mA. Zasilacz pracuje w zakresie uniwersalnego napięcia wejściowego od 90 do 265 VAC i osiąga współczynnik mocy powyżej 0,8 we wszystkich warunkach linii napięciowej.

"Inteligentne systemy oświetleniowe monitorują i sterują zaawansowanymi instalacjami w domach i biurach, wymagając podtrzymania w trybie czuwania, co często eliminuje wszelkie oszczędności, jakie oferują wysokiej sprawności aplikacje LED. Aktualny projekt Casambi połączony z bardzo niskim zużyciem energii w trybie gotowości układu InnoSwich-CH optymalizuje tryb czuwania przy jednoczesnym zachowaniu stałej dostępności światła", skomentował Hubie Notohamiprodjo, dyrektor ds. Marketingu produktów oświetlenia LED w firmie Power Integrations.

Rodzina układów InnoSwitch™ łączy obwody pierwotne, wtórne oraz typu feedback w pojedynczej bezpiecznej obudowie przystosowanej do montażu SMD. Z układami scalonymi InnoSwitch™, projektanci aplikacji mogą z łatwością spełniać wszystkie międzynarodowe standardy regulacyjne dotyczące sprawności energetycznej i konsumpcji energii bez obciążenia, przy jednoczesnej minimalizacji liczby komponentów, zapewniając bardzo dokładne parametry wyjściowe, w aplikacjach do 25W.

Wewnątrz nowego układu, bardzo dokładne pomiary napięcia i prądu po stronie wtórnej są przekazywane przez bezpieczną barierę izolacyjną przy użyciu cyfrowej technologii FluxLink™. Ta unikalna technologia pozwala na precyzyjną kontrolę, bez konieczności stosowania dużych i drogich transoptorów, unikając jednocześnie kompromisów dotyczących dokładności, charakterystycznych dla regulacji po stronie pierwotnej (PSR). Ponadto, w przeciwieństwie do przełączników regulowanych po stronie pierwotnej, rozwiązania oparte na układzie InnoSwitch™ regulowane po stronie wtórnej (SSR) są z natury mniej wrażliwe na tolerancję podzespołów zewnętrznych, takich jak transformatory, diody, rezystory i kondensatory. Skutkuje to znacznym zwiększeniem wydajność produkcji i obniża całkowite koszty aplikacji.

"InnoSwitch to pierwsze układy które łączą prostotę oraz niską liczbę komponentów regulacji po stronie pierwotnej, z wysoką wydajnością kontroli po stronie wtórnej. Wysoki poziom integracji układu zmniejsza liczbę komponentów w aplikacji zasilacza, a regulacja po stronie pierwotnej pozwala na zastosowanie prostszych, tańszych transformatorów zwiększając przepustowość oraz obniżając koszty produkcji."

Od teraz, projektowane zasilacze mogą mieć całkowitą liczbę komponentów tak niską, jak projekty z wykorzystaniem PSR, z dokładnym CV i kontrolą CC na poziomie +/- 3% i +/- 5% oraz niskim tętnieniem napięcia wyjściowego. Dzięki wysokiej sprawności operacyjnej i zużyciu poniżej 10 mW w trybie Standby, układy scalone InnoSwitch™ z łatwością spełniają rygorystyczne normy wydajności, takie jak California Energy Commission, European Union Code of Conduct (CoC) Version 5, Tier 2 i nadchodzącego standardu amerykańskiego Departamentu Energii (DoE 6), które są obowiązujące od lutego 2016 r.