Firma ROHM jeden z wiodących producentów podzespołów elektronicznych zaprezentowała wysoce zintegrowany układ PMIC, zoptymalizowany do pracy z aplikacjami bazującymi na najnowszej generacji procesorami i.MX 7Solo oraz i.MX 7Dual firmy NXP.
BD71815GW integruje 5 regulatorów typu Buck o niskim Iq, 7 regulatorów LDO, ładowarkę 1S zgodną z JEITA, licznik Coulomba, sterownik LED, RTC oraz jednostki monitoringu i bezpieczeństwa, pomagając klientom realizować wysokiej sprawności aplikacje na bazie procesorów NXP i.MX 7Solo/Dual, poprzez wspieranie wszystkich możliwych trybów zasilania, łącznie z nowym trybem Low Power State Retention (LPSR). Regulatory przełączania umożliwiają osiągnięcie od 82% do 92% sprawności (w zależności od napięć wejściowych i wyjściowych) w całym zakresie obciążenia, podczas gdy wysokiej rozdzielczości przetwornik ADC 15-bit sigma delta w połączeniu z zastrzeżonym przez firmę ROHM algorytmem, pozwala osiągnąć wysoką dokładność na poziomie 3%, znacząco zwiększając żywotność baterii w trybach operacyjnych oraz uśpienia.
Mały rozmiar jest czynnikiem krytycznym w wielu zastosowaniach, takich jak kompaktowe urządzenia typu "wearables", systemy płatności mobilnych oraz inteligentnych urządzeń domowych takich kamer bezprzewodowych czy dzwonków. Aby sprostać tym wymaganiom, ROHM oferuje układ BD71815GW w kompaktowej obudowie WL-CSP o rozmiarze zaledwie 4x4x 0,62 mm, która zmniejsza footprint o 75% w porównaniu z tradycyjnymi produktami. Ponadto wysoka częstotliwość przełączania (6MHz) pozwala na zastosowanie małych cewek i kondensatorów, a wysoce zintegrowana konstrukcja eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego sterownika LED. Usprawnienia te pozwalają na zmniejszenie całkowitego miejsca na płytce nawet o 50% w porównaniu do mniej zintegrowanych rozwiązań wykorzystujących wolniejsze układy PMIC w standardowej obudowie QFN.
"Układ BD71815GW reprezentuje nowe standardy pod względem zużycia energii i wydajności, wymagając tylko 20uA w trybie głębokiego uśpienia, podczas gdy wysoka częstotliwość przełączania do 6MHz pozwala użytkownikowi rozwijać zoptymalizowane pod względem kosztów i przestrzeni aplikacje urządzeń przenośnych urządzeń zasilanych bateryjnie" powiedział Mike Smith, wiceprezes i dyrektor generalny w ROHM.
BD71815GWL jest wysoce konfigurowalny poprzez interfejs OTP i I2C, dzięki czemu możliwe jest zoptymalizowanie napięć wyjściowych szyny zasilania dla aplikacji na bazie procesorów i.MX 6SoloLite, i.MX 6UltraLite lub podobnych. Wiele parametrów operacyjnych i cech urządzenia może zostać skonfigurowane i / lub zaprogramowane dla obsługi wielu różnych konfiguracji i zastosowań.
"Procesory aplikacyjne NXP I.MX stworzone są dla szerokiego zakresu różnorodnych aplikacji. W połączeniu z układem BD71815GW firmy ROHM, nasze procesory i.MX 6UL, i.MX 6SL, i.MX 7S oraz i.MX 7D wzmacniają naszą ofertę w aplikacjach, gdzie kładzie się duży nacisk na niską moc, mały rozmiar oraz optymalizację kosztów." powiedział Geoff Lees, wiceprezes i dyrektor generalny działu NXP MICR Business Line.
Dążenie do bycia kluczowym dostawcą w ekosystemie partnerów NXP, sprawia że firma ROHM stale rozszerza swoje portfolio układów PMIC wspierających różnorodne aplikacje obsługiwane przez stale rozwijającą się rodzinę procesorów i.MX, zapewniając wiodącą w branży wydajność, niski pobór mocy w trybie uśpienia oraz zoptymalizowany koszt.
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.