Dodano: poniedziałek, 17 lipiec 2017r. Producent: Microchip

CL88020 sekwencyjny sterownik LED dla offlineowych aplikacji oświetleniowych firmy Microchip

CL88020 sekwencyjny sterownik LED dla offlineowych aplikacji oświetleniowych firmy Microchip

Firma Microchip zaprezentowała nowy sekwencyjny sterownik LED dla offline'owych aplikacji oświetleniowych serii CL88020, stanowiący rozszerzenie popularnej rodziny CL88XX. Nowy sterownik firmy Microchip przeznaczony jest do zasilania długich ciągów tanich diod LED bezpośrednio z wejścia 120VAC. Układ CL88020 umożliwia klientom tworzenie niezawodnych, oszczędnych i kompaktowych zastosowań oświetleniowych LED dzięki wysokiemu współczynnikowi mocy Power Factor (PF) bez potrzeby konwersji mocy, która jest zazwyczaj wymagana przy projektowaniu aplikacji oświetlenia LED.

"Przejście od tradycyjnych źródeł oświetlenia do LED stale i szybko się rozwija.", powiedział Keith Pazul, dyrektor ds. Marketingu działu Analog, Power and Interface firmy Microchip. "Microchip posiada bogate i różnorodne portfolio oświetleniowe LED, w czasie kiedy klienci nieustannie poszukują optymalnych rozwiązań, takich jak te, które znajdują się w tym nowym układzie CL88020."

CL88020 sekwencyjny sterownik LED dla offlineowych aplikacji oświetleniowych firmy Microchip

CL88020 został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować liczbę wymaganych elementów w obwodzie, co pozwala na stworzenie bardzo małych oraz wydajnych konstrukcji, wymagających zaledwie jednowarstwowej płytki drukowanej PCB. W przeciwieństwie do konwencjonalnego zasilania prądem zmiennym AC-DC, podstawowy obwód sterujący składa się z układu scalonego CL88020, dwóch małych kondensatorów ceramicznych oraz prostownika mostkowego. W obwodzie nie są wymagane kondensatory wysokonapięciowe, transformatory lub induktory, filtry zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) lub obwody PFC (Power Factor Correction), co pozwala to na drastyczne obniżenie całkowitego kosztu materiałów (BOM) w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań LED.

"Takie podejście do bezpośredniego zasilania aplikacji z linii AC pomaga naszym klientom rozwiązywać wiele problemów związanych z ich projektami.", kontynuował Pazul.. "Najnowszy sterownik LED umożliwia klientom zaprojektowanie prostszych, mniejszych i bardziej wydajnych, wydajnych systemów oświetlenia LED niż było to możliwe wcześniej."

Układ CL88020 dostępny jest w obudowie SOIC-8

Więcej informacji o nowego sterownika LED CL88020 firmy Microchip mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej.