Dodano: czwartek, 29 czerwiec 2017r. Producent: Digi

Nowe moduły komunikacyjne Digi XBee SX 868 dla aplikacji działających na rynku europejskim

Digi XBee SX 868 nowy moduł komunikacyjny dla aplikacji na rynek europejski

Firma Digi International ogłosiła nowe moduły komunikacyjne Digi XBee SX 868 dla Europy.

Digi XBee SX 868Nowe moduły embedded dla aplikacji M2M oraz IoT mogą działać wykorzystując protokół DigiMesh® lub typu point-to-multipoint. Wykorzystując mikrokontroler Silicon Labs o małej mocy, przetwornik analogowy ADF7023 wraz ze zintegrowanym filtrem SAW, oferuje on wiodący w branży stopień blokowania zakłóceń. Digi XBee SX 868 działa w paśmie częstotliwości między 863 MHz a 870 MHz, dzięki czemu można go wdrożyć w kilku regionach na całym świecie, w tym w Europie.

Digi XBee SX 868 działa również, na częstotliwości 868MHz i ją otaczających, a techniki LBT oraz AFA (Listen Before Talk oraz Adaptive Frequency Agility) w znaczący sposób redukują zakłócenia, dzięki nasłuchiwaniu pasma radiowego jeszcze przed rozpoczęciem transmisji, aby automatycznie przełączyć się na nowy kanał, gdy wykryte zostanie zakłócenie. To opatentowane skanowanie częstotliwości odbywa się automatycznie w czasie zaledwie mikrosekund, aby nie wpływać na wydajność. Dodatkowo moduł Digi XBee SX 868 jest kompatybilny, jeśli chodzi o rozmieszczeni pin-ów jak i transmisję bezprzewodową, z modułem XBee 868LP.

Główne cechy modułu Digi XBee SX 868 obejmują m.in.

  • Moduł radiowy małej mocy na pasmo częstotliwości 868 MHz zbudowany w oparciu o układy Silabs EFM32 i ADI7023 oraz certyfikowany zgodnie z CE/RED
  • Zawiera filtr SAW zapewniający optymalną pracę w zaszumionym otoczeniu RF
  • Zgodność OTA oraz pinowa ze starszymi produktami XBee 868LP
  • Wykorzystanie techniki Listen Before Talk oraz Adaptive Frequency Agility dla optymalnej odporności na zakłócenia
  • Topologia sieciowa DigiMesh dla redundancji i niezawodności
  • Proste konfigurowanie przy użyciu oprogramowania X-CTU przyspiesza czas wprowadzania produktów na rynek