Dodano: poniedziałek, 24 kwietnia 2017r. Producent:

BD9227F kontroler przetwornicy DC/DC firmy ROHM z możliwością sterowania zasilaczami silników wentylatorów DC

Firma ROHM zaprezentowała nowy kontroler przetwornicy DC/DC w topologii Buck zoptymalizowany pod kątem zasilaczy silników wentylatorów DC stosowanych m.in. w takich zastosowaniach, jak cyrkulacja zimnego powietrza w lodówkach.

W ostatnich latach pojawiły trzy największe wyzwania "Inteligentniejszych", "Mniejszych" i "Wyższej Wydajności" stojące przed przemysłem elektronicznym, które generują zwiększone zapotrzebowanie rynku. Ponadto mówi się, że do napędzania silników wykorzystuje się blisko 50% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną, co sprawia, że konieczne stało się osiągnięcie bardziej inteligentnych, zwartych, wysokowydajnych napędów silnikowych w celu ochrony środowiska i usprawnienia konstrukcji aplikacji.

Do tej pory bloki zasilania silników wentylatorów DC stosowane w lodówkach i innych urządzeniach są przede wszystkim konfigurowane z wykorzystaniem elementów dyskretnych, co utrudnia kontrolę wysokiej dokładności lub stosuje się napęd o wysokiej częstotliwości. W rezultacie większe cewki oraz kondensatory wyjściowe są wymagane w obwodzie, znacznie zwiększając obszar mocowania, który może być problematyczny.

Wysokiej wydajności, ultra cienkie zasilacze AC-DC na szynę DIN serii DPC firmy XP Power

BD9227F jest pierwszym układem scalonym IC, zdolnym do sterowania prędkością obrotową silników wentylatorów DC z dużą dokładnością, liniowo zmieniając napięcie wyjściowe na podstawie sygnału roboczego PWM generowanego przez MCU. Oprócz dokładniejszej kontroli niż tradycyjne konfiguracje dyskretne, ROHM wykorzystuje autorską analogową technologię projektowania układów IC do optymalizacji obwodów wraz z napędem o wysokiej częstotliwości (1MHz). Ułatwia to korzystanie z mniejszych elementów peryferyjnych (tj. cewek, kondensatorów wyjściowych), redukując footprint o 75%, poprawiając wydajność konwersji energii o 19% (przy wyjściu 300mA), przyczyniając się do większej dokładności, zwiększonej miniaturyzacji i większej wydajności konwersji mocy w aplikacjach silników wentylatorów DC.

Więcej informacji o nowym kontrolerze BD9227F firmy ROHM mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej układu BD9227F.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Cyfrowy magnetyczny czujnik RedRock™ RR122-1A22-511/512 TMR firmy Coto jest już oficjalnie dostępny

Cyfrowy magnetyczny czujnik RedRock™ RR122-1A22-511/512 TMR firmy Coto jest już...

RedRock™ RR122-1A22-511/512* to cyfrowy czujnik magnetyczny idealny do zastosowań medycznych, przemysłowych, motoryzacyjnych i...

InstaAir - kompleksowy system zarządzania flotą routerów firmy Lantech

InstaAir - kompleksowy system zarządzania flotą routerów firmy Lantech

InstaAir to kompleksowy, umieszczony w chmurze, system zarządzania flotą routerów, stworzony przez firmę Lantech.

Programowalne sterowniki AgileSwitch® oraz moduły zasilania SP6LI SiC firmy Microchip umożliwiają innowacje w nowoczesnych aplikacjach transportowych

Programowalne sterowniki AgileSwitch® oraz moduły zasilania SP6LI SiC firmy...

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła wprowadzenie do oferty cyfrowego programowalnego sterownika bramki AgileSwitch® i zestaw modułów...