Firma Microchip wiodący producent m.in. mikrokontrolerów, układów typu mixed-signal, układów analogowych oraz rozwiązań pamięci Flash rozszerzyła swoje portfolio o dwa nowe moduły komunikacji bezprzewodowej dla aplikacji IoT.
RN1723 to nowy niskonapięciowy moduł Wi-Fi 802.11 b/g z osadzonym stosem TCP/IP/UDP, o miniaturowym rozmiarze 27x18x3.1mm i obudowie przystosowanej do montażu powierzchniowego SMD. Z imponująco niskim poborem prądu 4µA w stanie uśpienia i nowym trybem oszczędzania energii DOZE, moduł RN1723 jest niezwykle energooszczędny, będąc idealnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu aplikacji wymagających długiego działania na zasilaniu bateryjnym.
Moduł oferuje ponadto zaawansowane opcje bezpieczeństwa, a w tym obsługę wygodnej konfiguracji WPS, szyfrowanego połączenia WEP/WPA/WPA2, zaawansowanej ochrony SSL/TLS dla bezpiecznej komunikacji typu klient/serwer (przy wparciu zewnętrznego mikrokontrolera PIC) oraz jest w pełni konfigurowalny za pomocą prostych komend ASCII dla prostego wdrożenia i szybszego wejścia produktu na rynek.
Informacją wartą odnotowania jest również to, że moduł RN1723 jest kompatybilny footprintem z popularnym modułem RN171 i jest również jego tańszym zamiennikiem.
Z kolei RN4677 to w pełni certyfikowany, dwu trybowy moduł Bluetooth 4.0 (BR/EDR/LE), który umożliwia projektantom aplikacji na proste dodanie funkcjonalności klasycznej łączności Bluetooth oraz możliwości Bluetooth Smart. Dostarczając lokalną łączność dla aplikacji IoT, moduł EN4677 łączy aplikacje ze smartfonami oraz tabletami dla wygodnej transmisji danych, kontroli oraz dostępu do aplikacji typu Cloud.
Certyfikowany moduł RN4677 jest kompletnym rozwiązaniem bezprzewodowej komunikacji, dysponującym wbudowanym stosem Bluetooth, zintegrowaną anteną oraz międzynarodowymi certyfikatami radiowymi w miniaturowej obudowie SMD o rozmiarze zaledwie 22x12x2.4 mm. Moduł wspiera profile GAP, SDP, SPP, oraz GATT, a wewnętrzna komunikacja opiera się na odbiorze/wysłaniu danych poprzez transparentny tryb UART, który umożliwia integrację modułu z każdym procesorem, lub mikrokontrolerem dysponującym interfejsem UART. Podobnie jak moduł RN1723 konfiguracja odbywa się poprzez proste komendy ASCII po interfejsie UART
Więcej informacji mogą Państwo uzyskać z załączonej dokumentacji technicznej modułu RN1723 oraz RN4677