Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent: XPPower Komentarzy: (dodaj komentarz)

DSA nowa seria wąskich oraz wydajnych zasilaczy DIN firmy XP Power

Firma XP Power zaprezentowała nowe kompaktowe przemysłowe zasilacze AC-DC na szynę DIN serii DSA, którą uzupełnia moduł redundancji DSA-DP20. Niezwykle wydajne zasilacze DSA występują w trzech modelach mocy DSA150, DSA240 oraz DSA480 z mocami znamionowymi odpowiednio 150, 240, 480W. Jednowyjściowa seria zasilaczy DSA oferuje napięcia wyjściowe 24, lub 48VDC i przeznaczona jest na rynek aplikacji przemysłowych takich jak m.in. kontrola procesów czy automatyka budynków gdzie przestrzeń wykorzystana przez zasilacz na szynie DIN musi być minimalna. Dodatkowo zasilacze DSA dysponują funkcją strojenia napięcia wyjściowego w zakresie +/- 5% od wartości nominalnej.

Nowe, chłodzone konwekcyjnie jednostki są węższe niż standardowe modele na szynę DIN mierząc zaledwie 99.8 x 125.2 x 55.5 mm (DSA150), 117.8 x 125.2 x 65.8 mm (DSA240) oraz 123.35 x 124.8 x 86.3 mm (DSA480). Ponadto wraz z wysoką sprawnością zasilacze generują mniej ciepła, pomagając projektantom aplikacji na łatwiejsze zarządzanie termiczne. Typowa sprawność wynosi 87% dla modelu DSA150, oraz 92% i 94% dla modeli DSA240 i DSA480.

Zasilacze mogą pracować w zakresie temperatury od -25 do +70 stopni C, mogąc dostarczyć pełną moc do +50 stopni C, po przekroczeniu których następuje obniżenie parametrów znamionowych.

W przeciwieństwie do niektórych dostępnych na rynku modeli zasilaczy seria DSA nie posiada przełączników linii i może pracować w pełnym i uniwersalnym zakresie napięcia wejściowego od 90 do 264 VAC. Seria DSA oferuje również wiele opcji dla zdalnego sterowania wyjściem, dając użytkownikowi możliwość wyboru sposobu w jaki sposób zasilacz ma zareagować na warunki nadprądowe. Seria charakteryzuje się ponadto możliwością obciążenia szczytowego, która umożliwia osiągnięcie do 150% mocy znamionowej przez maksymalnie 3 sekundy. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji wymagających chwilowej większej mocy np. na potrzeby rozruchu silnika, gdyż nie wymaga stosowania droższego rozwiązania o wyższej mocy znamionowej, która nie jest wymagana przez cały czas pracy urządzenia.

Seria DSA spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa takie jak UL508, EN60950, IEC60950 dla aplikacji przemysłowych oraz IT. Dodatkowo seria jest zgodna z normą emisji EN55022 klasy B dla emisji promieniowanych oraz przewodzonych.

Więcej informacji o nowej serii zasilaczy DSA mogą Państwo uzyskać z załączonej kart katalogowych modeli DSA150, DSA240, DSA480.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Rozwiązania firmy Maxlinear wspierają konwertery interfejsów dla zastosowań przemysłowych IIoT firmy UTEK

Rozwiązania firmy Maxlinear wspierają konwertery interfejsów dla zastosowań...

MaxLinear, Inc., wiodący dostawca układów scalonych częstotliwości radiowej (RF), układów analogowych, cyfrowych i mieszanych ogłosił, że...

Transindukcyjne cewki oraz kompensacyjne induktory firmy Pulse zaprojektowane do użytku z topologią transindukcyjnego regulatora napięcia (TLVR)

Transindukcyjne cewki oraz kompensacyjne induktory firmy Pulse zaprojektowane do...

Firma Pulse stale poszerza ofertę cewek indukcyjnych używanych do zasilania procesorów, pamięci, układów FPGA i ASIC w serwerach,...

Transceivery Ethernet PHY LAN867x upraszczają wdrożenia Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT)

Transceivery Ethernet PHY LAN867x upraszczają wdrożenia Przemysłowego Internetu...

Transceivery Ethernet PHY LAN867x firmy Microchip to wysokowydajne, niewielkie urządzenia umożliwiające połączenie ze standardowymi...