Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent: Digi Komentarzy: (dodaj komentarz)

Usprawnione moduły XBee ZigBee S2C firmy Digi International

Moduły radiowe XBee oraz XBee-PRO firmy Digi pracujące w technologii ZigBee zapewniają opłacalną kosztowo oraz stabilną łączność bezprzewodową dla urządzeń elektronicznych. Dodatkowo mogą one współpracować z innymi urządzeniami zgodnymi z zestawem funkcji ZigBee PRO, w tym urządzeniami innych producentów. Moduły XBee firmy Digi są idealne dla zastosowań m.in. na rynkach energetycznych oraz kontrolno-pomiarowych, gdzie wydajność i stabilność pracy jest krytycznym warunkiem.

Aktualnie firma Digi oferuje moduły XBee w wersji dla montażu przewlekanego, bazujące na transceiverze Silicon Labs EM250. W nowych wersjach moduły XBee S2C zarówno przeznaczone dla montażu powierzchniowego jak i przewlekanego będą bazować na transceiverze EM357, który jest szybszy, ma niższy pobór prądu, i ma znacznie więcej pamięci RAM oraz Flash. Nowe możliwości sprzętowe stojące za układem EM357 pomogą wspierać obsługę większej liczby węzłów, obsłużyć większy ruch w sieci, a większa pojemność pamięci Flash pozwoli na stworzenie bogatszych aplikacji, podczas gdy większa pojemność pamięci RAM pozwoli na sprawniejsze jej działanie.

Jedną z najbardziej znaczących różnic między modelami jest znacznie usprawniony zasięg ich działania, który w przypadku usprawnionych modeli wzrósł o 50% do wartości 60 metrów (z 40) dla zasięgu w terenie zabudowanym, oraz o 1000% do wartości 1200 metrów (ze 120) dla zasięgu w linii wzroku w terenie otwartym. Ważną zmianą wartą odnotowania jest również oddanie interfejsu szeregowego SPI, który usprawni komunikację między modułem, a urządzeniem hosta.

Dla obecnych klientów, których aplikacje działają na starszych wersjach modułów XBee (S2/S2B), a którzy chcą skorzystać z szerszych możliwości nowych modułów (S2C) firma Digi opracowała przewodnik migracji, który na 7 stronach prezentuje m.in. tabele przedstawiające zmiany w podstawowych parametrach obu modeli modułów jak i tabele odpowiednich zamienników. Zachęcamy do zapoznania się również z zestawem rozwojowym Digi XBee ZigBee Cloud Kit, dzięki któremu w ciągu kilku minut, lub godzin (a nie tygodni, lub miesięcy) można w łatwy sposób stworzyć działającą aplikacje prototypową bazującą na łączności ZigBee.

Więcej informacji o nowych modułach XBee S2C firmy Digi mogą Państwo uzyskać z załączonej dokładnej dokumentacji technicznej.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

InnoSwitch™3-PD nowe wysoce zintegrowane sterowniki flyback firmy Power Integrations z wbudowaną obsługą USB PD

InnoSwitch™3-PD nowe wysoce zintegrowane sterowniki flyback firmy Power...

Firma Power Integrations, lider w produkcji wysokonapięciowych układów scalonych dla energooszczędnej konwersji energii, ogłosiła...

Anteny Wi-Fi i LTE do zastosowań w kopalniach i innych tunelach podziemnych

Anteny Wi-Fi i LTE do zastosowań w kopalniach i innych tunelach podziemnych

Firma Poynting jest liderem w dziedzinie anten stosowanych w podziemnych tunelach i kopalniach. W ofercie są opatentowane anteny stożkowe...

Połączenie dwóch układów scalonych PowiGaN dla gęstości mocy 30,3 W/cal3 w nowej konstrukcji ładowarki USB

Połączenie dwóch układów scalonych PowiGaN dla gęstości mocy 30,3 W/cal3 w nowej...

Przykładowy Raport Projektu (DER-928) opisuje użycie dwóch układów scalonych opartych na technologii PowiGaN, w celu osiągnięcia gęstości...