Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent: HIDGlobal Komentarzy: (dodaj komentarz)

Miniaturowy transponder UHF IronTag® 206 firmy HID Global

HID Global, światowy lider w dziedzinie produkcji rozwiązań RFID wprowadza na rynek transpondery RFID IronTag® 206, które posiadają najwyższy rating ognioodporności spośród dostępnych obecnie tagów UHF na rynku. Nowy transponder firmy HID Global posiada rating UL 94 V0, który oznacza, że IronTag® 206 jest w stanie samodzielnie się ugasić jeśli tylko źródło ognia zostanie usunięte. Dodatkowo tag w trakcie palenia nie emituje żadnych cząstek które mogą rozprzestrzenić ogień na inne elementy otoczenia.

"Klienci firmy HID Global mogą korzystać z tagów RFID praktycznie w każdym środowisku, umożliwiając bezprecedensowe zastosowanie w nowych obszarach kontroli procesów logistycznych czy też produkcyjnych", powiedział Richard Aufreiter, dyrektor zarządzania produktem w firmie HID Global. "Transpondery IronTag 206 zapewniają niezrównaną wydajności UHF, w małej, lekkiej, odpornej na bardzo wysoką temperaturę obudowie z 16 razy większą pojemnością pamięci użytkownika niż większość dostępnych obecnie transponderów dostępnych na rynku."

Transpondery IronTag® zaprojektowane pierwotnie dla śledzenia części samolotów podczas montażu i konserwacji, tolerują pracę w trudnych warunkach i są zaprojektowane z myślą o optymalnej wydajności w przypadku montażu na powierzchniach metalowych. Nowy IronTag® 206 wytrzymują ekstremalne temperatury, od -40°C do 220°C. Transpondery dostępne są w wersjach dostosowanych do częstotliwości pracy 869 MHz, z opcjami dużej pojemności pamięci użytkownika w zakresie od 2176 do 8192-bitów.

Transpondery IronTag® 206 dysponują również wyjątkowym współczynnikiem wielkości do wydajności, dysponując rozmiarem zaledwie 34 × 31 × 6 mm i zasięgiem odczytu do 2,5m na powierzchni metalowej. Wszystkie transpondery IronTag są wodoodporne i odporne na wstrząsy, wibracje oraz czynniki chemiczne. Znaczniki mogą być montowane za pomocą śrub, klamer, lub wysokotemperaturowych taśm klejących.

Więcej informacji oraz specyfikację techniczna nowego transpondera UHF IronTag® 206 firmy HID Global mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej produktu.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

SKY66121-11 wysokiej sprawności, moduł nadawczo-odbiorczy (FEM) firmy Skyworks dla aplikacji IoT

SKY66121-11 wysokiej sprawności, moduł nadawczo-odbiorczy (FEM) firmy Skyworks dla...

Firma Skyworks zaprezentowała SKY66121-11 - wysokiej sprawności, moduł nadawczo-odbiorczy (FEM), który zapewnia ponad czterokrotne...

Moduły bezprzewodowe Digi XBee® SX 868 wykorzytane w projekcie autonomicznych bezemisyjnych łodzi AGH Solar Boat

Moduły bezprzewodowe Digi XBee® SX 868 wykorzytane w projekcie autonomicznych...

AGH Solar Boat to studencki projekt Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zespół buduje bezemisyjne łodzie wyścigowe z wykorzystaniem w...

PBL500 seria 500W zasilaczy XP Power dla aplikacji medycznych z BF oraz IT z możliwością pracy bez wentylatora

PBL500 seria 500W zasilaczy XP Power dla aplikacji medycznych z BF oraz IT z...

Firma XP Power jeden z wiodących producentów zasilaczy AC-DC i przetwornic, zaprezentowała zasilacze serii PBL500 w budowie formatu U...