Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

DASUTCC500NF przezroczysta antena firmy Pulse dla aplikacji DAS

Pulse DASUTCC500NFFirma Pulse Electronics Corporation, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych wprowadza do swojej oferty rewolucyjną przezroczystą anteny DASUTCC500NF, która jest zaprojektowana aby dostarczyć wysoką wydajność oraz stylową integrację dla sprostania wymaganiom rosnącemu rynkowi wewnętrznych rozwiązań DAS.

Przełomowa antena DASUTCC500NF posiada ultra-cienką, przezroczystą obudowę, która pozwala być jej prawie niewidocznym elementem po zamontowaniu, dostarczając bardzo dobre parametry pokrycia i pojemności w budynkach. Przezroczysta konstrukcja obudowy anteny czyni ją idealną dla zastosowań w hotelach, centrach konferencyjnych, galeriach handlowych i innych miejscach, gdzie estetyka jest bardzo istotna.

Posiadając zaledwie 8.4mm grubości, antena DASUTCC500NF jest pierwszą w rodzinie bardzo cienkich anten dla wewnętrznych zastosowań DAS. Antena przeznaczona jest do obsługi standardów 2G, 3G i 4G LTE w paśmie od 608MHz do 2700MHz, oferując wiodący w branży parametr PIM wynoszący -155 dBc. Oczekując na rejestrację patentu, antena DASUTCC500NF będzie dostępna w drugim kwartale 2015 roku. Pulse Electronics będzie również pokazano anteny drodze powołania w przypadku zbliżającego się Mobile World Congress.

{youtube}5yYmVcv3qgM|600|369{/youtube}

Rynek wewnętrznych rozwiązań antenowych DAS jest napędzany przez wzrost popytu konsumentów na usługi mobilnej transmisji danych w każdych warunkach. Tradycyjnie, operatorzy sieci komórkowych koncentrują swoje wysiłki na poszerzaniu zasięgu swoich sieci na zewnątrz. Jednakże większość mobilnego ruchu danych generowana jest w pomieszczeniach gdzie pokrycie zasięgu może być znacząco zmniejszone. W tej sytuacji operatorzy zmuszeni są do zmiany swoich modeli wdrażania na zapewnienie silnego sygnału również wewnątrz budynków, oraz m.in.obiektów podziemnych takich jak stacje metra czy kolei.

Wysiłki te stają się coraz większym wyzwaniem w miejscach publicznych, które wymagają dyskretnych rozwiązań antenowych, nie wymagających zmian pierwotnego projektu lokalizacji, co często staje się punktem spornym w negocjacjach dotyczących wewnętrznych wdrożeń DAS między właścicielami budynków, a operatorami telefonii komórkowej.