Dodano: piątek, 08 kwietnia 2016r. Producent: Digi

Nowa wersja modułu radiowego XBee ZigBee (S2C) firmy Digi International

Nowa wersja modułu radiowego XBee ZigBee (S2C) firmy Digi International

Moduły radiowe XBee oraz XBee-PRO firmy Digi pracujące w technologii ZigBee, zapewniają opłacalną kosztowo oraz stabilną łączność bezprzewodową dla urządzeń elektronicznych w ramach aplikacji IoT lub M2M. Dodatkowo mogą one współpracować z innymi urządzeniami zgodnymi z zestawem funkcji ZigBee PRO, w tym urządzeniami innych producentów. Moduły XBee firmy Digi są idealnym wyborem dla zastosowań m.in. na rynkach energetycznych oraz kontrolno-pomiarowych, gdzie wydajność, stabilność oraz bezpieczeństwo pracy są krytycznymi warunkami.

Nowa wersja modułu XBee ZigBee S2C przeznaczona zarówno dla montażu powierzchniowego jak i przewlekanego, będą bazować na transceiverze EM357, który jest szybszy, ma niższy pobór prądu, i ma znacznie więcej pamięci RAM oraz Flash. Nowe możliwości sprzętowe stojące za układem EM357 pomogą wspierać obsługę większej liczby węzłów, obsłużyć większy ruch w sieci, a większa pojemność pamięci Flash pozwoli na stworzenie bogatszych aplikacji, podczas gdy większa pojemność pamięci RAM pozwoli na sprawniejsze jej działanie.

Jedną z najbardziej znaczących różnic między wersjami modułów (S2B, a S2C), jest znacznie usprawniony zasięg ich działania, który w przypadku modeli S2C wzrósł o 50% do wartości 60 metrów (z 40) dla zasięgu w terenie zabudowanym, oraz o 1000% do wartości 1200 metrów (ze 120) dla zasięgu w linii wzroku w terenie otwartym. Ważną zmianą wartą odnotowania jest również dodanie interfejsu szeregowego SPI, który usprawni komunikację między modułem, a urządzeniem hosta.

Digi XBee ZigBee Cloud KitDla obecnych klientów, których aplikacje działają na starszych wersjach modułów XBee (S2/S2B), a którzy chcą skorzystać z szerszych możliwości nowych modułów (S2C) firma Digi opracowała przewodnik migracji, który na 7 stronach prezentuje m.in. tabele przedstawiające zmiany w podstawowych parametrach obu modeli modułów jak i tabele odpowiednich zamienników.

Wraz z ogłoszeniem dostępności modułów S2C firma Digi International poinformowała, iż dzień 6 czerwca 2016r. jest datą ostatniej dostawy modułów w wersji S2B.

Zachęcamy do zapoznania się również z zestawem rozwojowym Digi XBee ZigBee Cloud Kit, dzięki któremu w ciągu kilku minut lub godzin (a nie tygodni lub miesięcy), można w łatwy sposób stworzyć działającą aplikacje prototypową bazującą na łączności ZigBee.

Więcej informacji o nowych modułach XBee S2C firmy Digi mogą Państwo uzyskać z załączonej dokładnej dokumentacji technicznej.

Polecamy również: