Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent: Microchip Komentarzy: (dodaj komentarz)

BH1745NUC nowy układ wykrywania kolorów firmy ROHM

Firma ROHM Semiconductor ogłosiła swoje zaangażowanie nad wprowadzeniem do oferty nowego czujnika kolorów dla urządzeń wyposażonych w wyświetlacze, takich jak smartfony czy tablety, zdolnego do dokładnego wykrywania temperatury kolorów, jasności i składników RGB światła otoczenia.

Układ BH1745NUC wykorzystuje oryginalną technologię usuwania podczerwieni oraz metod obliczeniowych dla osiągnięcia najwyższych parametrów odcięcia podczerwieni w branży, ograniczając wpływ promieni podczerwonych ponad 10-krotnie w porównaniu z tradycyjnymi produktami dostępnymi aktualnie na rynku. Takie możliwości pozwalają na stosowanie ciemnych (o niskiej przepuszczalność) okien optycznych - w przeciwieństwie do konwencjonalnych czujników kolorów, które nie mogą zapewnić dokładnego pomiaru ze względu na skutki zakłóceń w podczerwieni, gdy zastosowane są ciemne okna optyczne.

W ostatnich latach zwiększyła się liczba smartfonów, tabletów i innych urządzeń wyposażonych w wyświetlacze, które posiadają zintegrowane czujniki koloru w celu analizy składników RGB światła otoczenia dla regulacji parametrów obrazu wyświetlanego, lub adaptacyjnego przyciemniania podświetlenia w zależności od aktualnego poziomu jasności otoczenia.

Konwencjonalne czujniki koloru wymagają przezroczystego okienka optycznego w celu dokładnego wykrywania widzialnego światła. Jednakże rosnąca tendencja projektowania smartfonów i urządzeń przenośnych przyjmuje stosowanie ciemnych okien optycznych, które choć są bardziej stylowe utrudniają precyzyjne wykrywanie kolorów, gdy mniej światła widocznego przedostaje się przez nie i zostaje zmieszane z promieniami podczerwieni.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, firma ROHM dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz opracowaniu oryginalnej technologii usuwania podczerwieni i własnych metod obliczeniowych, wprowadziła czujnik koloru, który zapewnia niezrównaną wydajność - nawet z ciemnymi oknami optycznymi.

Więcej informacji no nowym układzie firmy ROHM mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej, lub bezpośrednio na stronie producenta.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Jak czujniki magnetyczne RedRock® TMR wykrywają prędkość przepływu w aplikacjach opomiarowania wody lub gazu?

Jak czujniki magnetyczne RedRock® TMR wykrywają prędkość przepływu w aplikacjach...

W aplikacjach do opomiarowania mediów, rola czujnika magnetycznego RedRock® polega na wykrywaniu sygnału magnetycznego z obracającego się...

Pierwszy adapter IEEE 802.3bt firmy Microchip transmitujący moc i dane przez Power over Ethernet na USB Type-C

Pierwszy adapter IEEE 802.3bt firmy Microchip transmitujący moc i dane przez Power...

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła wprowadzenie adaptera PoE na USB-C o największej mocy, który przesyła zarówno moc, jak i dane,...

Dużej mocy moduły Front End (FEM) firmy Skyworks dla ultraszybkich aplikacji Wi-Fi 6E

Dużej mocy moduły Front End (FEM) firmy Skyworks dla ultraszybkich aplikacji Wi-Fi 6E

Najnowsze moduły Front-End (FEM) firmy Skyworks przeznaczone są dla aplikacji Wi-Fi 6E o dużej mocy, w tym sieci wewnętrznych i...