Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent: Microchip Komentarzy: (dodaj komentarz)

BH1745NUC nowy układ wykrywania kolorów firmy ROHM

Firma ROHM Semiconductor ogłosiła swoje zaangażowanie nad wprowadzeniem do oferty nowego czujnika kolorów dla urządzeń wyposażonych w wyświetlacze, takich jak smartfony czy tablety, zdolnego do dokładnego wykrywania temperatury kolorów, jasności i składników RGB światła otoczenia.

Układ BH1745NUC wykorzystuje oryginalną technologię usuwania podczerwieni oraz metod obliczeniowych dla osiągnięcia najwyższych parametrów odcięcia podczerwieni w branży, ograniczając wpływ promieni podczerwonych ponad 10-krotnie w porównaniu z tradycyjnymi produktami dostępnymi aktualnie na rynku. Takie możliwości pozwalają na stosowanie ciemnych (o niskiej przepuszczalność) okien optycznych - w przeciwieństwie do konwencjonalnych czujników kolorów, które nie mogą zapewnić dokładnego pomiaru ze względu na skutki zakłóceń w podczerwieni, gdy zastosowane są ciemne okna optyczne.

W ostatnich latach zwiększyła się liczba smartfonów, tabletów i innych urządzeń wyposażonych w wyświetlacze, które posiadają zintegrowane czujniki koloru w celu analizy składników RGB światła otoczenia dla regulacji parametrów obrazu wyświetlanego, lub adaptacyjnego przyciemniania podświetlenia w zależności od aktualnego poziomu jasności otoczenia.

Konwencjonalne czujniki koloru wymagają przezroczystego okienka optycznego w celu dokładnego wykrywania widzialnego światła. Jednakże rosnąca tendencja projektowania smartfonów i urządzeń przenośnych przyjmuje stosowanie ciemnych okien optycznych, które choć są bardziej stylowe utrudniają precyzyjne wykrywanie kolorów, gdy mniej światła widocznego przedostaje się przez nie i zostaje zmieszane z promieniami podczerwieni.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, firma ROHM dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz opracowaniu oryginalnej technologii usuwania podczerwieni i własnych metod obliczeniowych, wprowadziła czujnik koloru, który zapewnia niezrównaną wydajność - nawet z ciemnymi oknami optycznymi.

Więcej informacji no nowym układzie firmy ROHM mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej, lub bezpośrednio na stronie producenta.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Układy SerDes oraz PMIC firmy ROHM dla obsługi modułów kamer w motoryzacyjnych systemach ADAS

Układy SerDes oraz PMIC firmy ROHM dla obsługi modułów kamer w motoryzacyjnych...

Firma ROHM opracowała układy SerDes IC (seria BU18xMxx-C) i PMIC (BD86852MUF-C) idealne do samochodowych modułów kamer satelitarnych dla...

Pakiet narzędzi High Level Synthesis (HLS) umożliwia opracowywanie algorytmów opartych na C++ przy użyciu platformy PolarFire® FPGA firmy Microchip

Pakiet narzędzi High Level Synthesis (HLS) umożliwia opracowywanie algorytmów...

Firma Microchip Technology Inc. dodała „design workflow” o nazwie SmartHLS, do rodziny PolarFire FPGA, która znacznie zwiększa wydajność...

Capacitive Touch Week: seria webinarów poświęcona rozwiązaniom dotyku pojemnościowego firmy Microchip

Capacitive Touch Week: seria webinarów poświęcona rozwiązaniom dotyku...

Gamma jako autoryzowany dystrybutor firmy Microchip Technology Inc. w Polsce ma przyjemność zaprosić Państwa na serię webinarów...