Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

(Wideo) BD14000EFV-C innowacyjny układ równoważenia komórek kondensatorów EDLC firmy ROHM

ROHMKorporacja ROHM ogłosiła swoje zaangażowanie w rozwój układu scalonego dla równoważenia komórek, mającego na celu przyczynienie się do zwiększenia miniaturyzacji, zwiększenia stabilności i wydłużenia życia dwuwarstwowych elektrycznych kondensatorów EDLC, które są stosowane m.in. w aplikacjach regeneracji energii w przemyśle, motoryzacji (m.in. systemy Start-Stop) i rozwiązaniach przeciwdziałających nagłemu spadkowi napięcia. Z roku na rok, co raz wyższe napięcia i co raz większe pojemności są wymagane do pracy w środowiskach o wysokiej mocy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku ROHM, we współpracy z Nippon Chemi-Con Corporation, lidera w branży rozwoju EDLC i aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych, opracowała kompaktowe, łatwe w montażu rozwiązanie równoważenia komórek EDLC, które zapewnia wysoką wydajność i stabilność dzięki zintegrowanym funkcjom bezpieczeństwa.

ROHM

Układ BD14000EFV-C składa się z ponad 20 dyskretnych elementów wymaganych dla równoważenia komórek EDLC, zmniejszając powierzchnię montażową o 38% w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wahań komponentów, dzięki czemu możliwe jest zbudowanie wysokiej niezawodności systemów EDLC. W porównaniu do innych rozwiązań, EDLC układ BD14000EFV-C oferuje wyższą wydajność ładowania / rozładowania, dłuższą żywotność i większe bezpieczeństwo przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na środowisko naturalne, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych zastosowań - w tym systemów samochodowych i przemysłowych.

ROHMNapięcie równoważenia komórek może być ustawione w zakresie pomiędzy 2.4V i 3.1V, zapewniając wsparcie dla różnych rozwiązań EDLC. Wyjście flag jest wbudowane wraz z funkcją wykrywania nadprądowego z regulacją ustawienia napięcia wykrywanego na podstawie napięcia równoważonej komórki. Ponadto posiadane dopuszczenia AEC-Q100 zapewniają bezproblemowe stosowanie układu BD14000EFV-C w środowiskach motoryzacyjnych i innych wymagających wysokiej niezawodności.

W przypadku podłączenia wielu kondensatorów EDLC szeregowo w celu osiągnięcia wyższych napięć, napięcie to dostarczane do każdej komórki EDLC może się różnić, co może negatywnie wpłynąć na żywotność i skrócić ich czas kiedy mogą być bezpiecznie używane. Do tej pory równoważenie pracy komórek osiągane było poprzez stosowanie wielu układów dyskretnych co powodowało wiele problemów, takich jak zajmowane miejsce na płytce i wymagało obliczeń w celu zminimalizowania wahań przy zachowaniu niezawodne działania równoważenia komórek. Dlatego też układ BD14000EFV-C obsługuje równoważenie maksymalnie do 6 komórek i może być połączony szeregowo dla równoczesnego sterownia większą ilością komórek EDLC.

{youtube}IuRiqUxwhuU|600|450{/youtube}

Więcej informacji o nowym układzie firmy ROHM mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej lub bezpośrednio na stronie producenta.