Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Rozwiązania firmy Skyworks dla platform OTT

SkyworksFirma Skyworks Solutions, innowator w dziedzinie wysokowydajnych półprzewodników analogowych ogłosiła dzisiaj, że jej moduły front-end, przełączniki łączności bezprzewodowej, wzmacniacze mocy, wzmacniacze niskoszumne oraz rozwiązania zarządzania energią znajdą swoje zastosowanie w aplikacjach mediów strumieniowych i aplikacji Smart TV wspierając producentów OEM, takich jak Roku, Google, Amazon i Samsung. Treści over-the-top (OTT), udostępniane przez dekodery są jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi multimediów konsumenckich umożliwiających streaming wysokiej klasy na wielu urządzeniach. Wysoce innowacyjne produkty Skyworks zapewniają najwyższą w swojej klasie wydajność WiFi oraz wsparcie dla ultra wysokiej rozdzielczości UHD 4K.

"Rozwiązania analogowe i RF firmy Skyworks są bazą wielu nowej generacji produktów na rynkach konsumenckich przyczyniając się do szerokopasmowego strumieniowego przesyłania treści w całym domu", powiedział John O'Neill, wiceprezes w firmie Skyworks.

Według Barbary Kraus, dyrektor badań w Parks Associates, prawie 50 procent treści wideo, które amerykańscy konsumenci oglądają na telewizorze jest treścią na żądanie - on demand, lub przesuniętą w czasie - time shifted. W porównaniu z rokiem 2010 jest to skok o 12 procent, co świadczy o szybko zmieniającym się rynku i przejściu klientów do nowych mediów cyfrowych. W rzeczywistości, niedawno opublikowany raport Pricewaterhouse Coopers stwierdza, że telewizja OTT będzie stanowić rynek o wartości 10.1 miliardów dolarów już w 2018r, w porównaniu do zaledwie 3,3 miliardów dolarów w 2013 roku.

Rozwiązania firmy Skyworks dla platform OTT

  • SE2433T - wysokiej wydajności wzmacniacz mocy, zoptymalizowany dla aplikacji ZigBee® oraz 802.15.4,
  • SE2577L - dwuzakresowy moduł WLAN front-end 802.11ac,
  • SKY85203-11 - moduł front-end 2,4 GHz, 802.11ac,
  • SKY85711-21 - moduł front-end 5 GHz,
  • AAT1153 - przetwornica typu step-down o stałej częstotliwości 1.2MHz.