Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Nowe, najmniejsze w branży trójosiowe akcelerometry KX112 oraz KXCJB firmy Kionix

Akcelerometry trójosiowe KionixFirma Kionix, Inc należąca od 2009 roku do grupy ROHM będąca liderem w produkcji układów mikroelektromechanicznych (MEMS) takich jak czujniki inercyjne dla produktów konsumenckich, zaprezentowała najnowsze trójosiowe w pełni funkcjonalne układy akcelerometrów KX112 oraz KXCJB dla szerokiego zakresu zastosowań konsumenckich, medycznych oraz dla przemysłu lekkiego.

KX112 jest obecnie częścią flagowej rodziny akcelerometrów trójosiowych firmy Kionix. Jest to najcieńszy dostępny akcelerometr o rozmiarze zaledwie 2mm x 2mm i grubości 0.6mm, który idealnie pasuje dla nowoczesnych, kompaktowych rozmiarów aplikacji w branżach medycznych i aplikacjach typu wearables. Jest to też jeden z w pełni funkcjonalnych akcelerometrów dostępnych na rynku. Z 16-bitową rozdzielczością i doskonałą stabilnością, układ cechuje się wbudowanymi algorytmami cyfrowymi dla wykrywania ruchu i zarządzania zasilaniem, wykrywania swobodnego spadania dla ochrony urządzenia, lub monitorowania gwarancji, wykrywania orientacji ekranu, wykrywania dotknięcia/podwójnego dotknięcia. Układ KX112 zawiera również technologię FlexSet firmy Kionix. Znaczącą cechą układu KX112 jest największy bufor dla FIFO/FILO w masowej produkcji akcelerometrach dostępnych obecnie na rynku. Z pojemnością 2048 bajtów, reszta systemu może przejść w stan czuwania, w czasie kiedy akcelerometr nadal rejestruje dane, umożliwiając lepszą oszczędność energii.

KXCJB jest z kolei najcieńszym akcelerometrem dostępnym obecnie na rynku o wymiarach zaledwie 3mm x 3mm i grubości 0.45mm. Unikalna grubość układu, która jest blisko o połowę mniejsza od konkurencyjnych rozwiązań powoduje iż funkcjonalności akcelerometru może być zastosowana w wielu nowych aplikacjach takich jak jak etykiety, identyfikatory, karty płatnicze, a jednocześnie otwierają możliwości zachowania niskiego profilu w czasie montażu na cienkich konstrukcjach ze szkła czy tworzyw sztucznych.

"Wśród wielu innowacji i wielu nowatorskich rozwiązań w historii firmy, Kionix był pierwszym producentem który skonstruował trójosiowy akcelerometr w 2004, a następnie wprowadził pierwszy cienki 0,7mm układ akcelerometru trójosiowego w 2013 roku", powiedział Nader Sadrzadeh, Prezes i CEO firmy Kionix. "Stale przekraczamy bariery fizyczne oraz technologiczne. Nasza wyjątkowa technologia pozwoliła nam po raz kolejny przełamać granice wprowadzając nową linię w pełni funkcjonalnych ultracienkich akcelerometrów małej mocy. W czasie kiedy układy KX112 oraz KXCJB nadają się przede wszystkim dla urządzeń mobilnych, smarfonów, tablerów i komputerów, trwają nadal prace dla rozwinięcia portfolio układów odpowiednich dla zastosowań w wymagających aplikacjach na rynkach motoryzacyjnych oraz przemysłu ciężkiego, które planujemy wprowadzić już w 2015 roku."

Więcej informacji odnośnie nowych produktów firmy Kionix mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej producenta poświęconej układom KX112oraz KXCJB.