Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

ROHM zmniejsza rozmiary tranzystorów pozwalając na zaoszczędzenie do 50% footprintu

ROHM VML0604Korporacja ROHM ogłosiła wydanie najmniejszych tranzystorów w branży. Pakiet VML0604 (0,6 mm x 0,4 mm, t = 0.36mm) zmniejsza miejsce na płytce o 50% w porównaniu do innych rozwiązań, co czyni go idealnym dla m.in. smartfonów i innych urządzeń wymagających mniejszych i cieńszych obudów.

W ostatnich latach na rynku elektroniki użytkowej w tym smartfonów i urządzeń nadających się do noszenia, obserwuje się trend w kierunku większej zwartości i funkcjonalności, przy jednoczesnym zwiększeniu popytu na coraz mniejsze i cieńsze podzespoły.

ROHM VML0604

Producenci tranzystorów w szczególności, borykają się z trudnościami technicznymi związanymi z trwałością wiązania i dokładnością wytwarzania pakietu, co jest szczególnie trudne w sytuacji zmniejszania wielkości tranzystorów, skutkując wyższą rezystancją i maksymalnym napięciem w zakresie 20V. Korporacja ROHM kolejny raz pokonała bariery technologiczne i skutecznie zmniejszyła rozmiar pakietu i wartości rezystancji ON przy jednoczesnej poprawie odporności na napięcia do 60V, zapewniając przełomową wydajność i niezawodność.

ROHM VML0604 ROHM VML0604