Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent: Microchip Komentarzy: (dodaj komentarz)

MCP19118/9 cyfrowo wspomagane kontrolery zasilania analogowego DEPA firmy Microchip

Firma Microchip Technology Inc, wiodący dostawca m.in. mikrokontrolerów, układów mieszanych, rozwiązań analogowych oraz pamięci Flash, zaprezentowała swoje najnowsze cyfrowo wspomagane kontrolery DEPA - Digitally Enhanced Power Analog wraz z układami MCP19118 i MCP19119 (MCP19118/9).

Nowe kontrolery zapewniają proste lecz skuteczne analogowe sterowanie PWM dla synchronicznych przetwornic DC-DC w topologii Buck aż do 40V, z możliwością pełnej konfigurowalności dzięki zintegrowanemu cyfrowemu mikrokontrolerowi. Są to również pierwsze układy w branży które łączą operacje 40V z interfejsem komunikacyjnym PMBus™. Cechy te umożliwiają szybki rozwój obwodów konwersji zasilania w analogowej pętli sterowania, która jest programowana w oprogramowaniu zintegrowanego 8-bitowego mikrokontrolera PIC® firmy Microchip. Dzięki tej integracji oraz elastyczności nowe układy MCP19118/9 są idealne dla zastosowań konwersji energii, w aplikacjach takich jak m.in. ładowanie baterii, sterowania diodami LED, USB Power, point-of-load oraz samochodowych zasilaczy.

Wraz z gwałtownie rosnącą popularnością sterowanych cyfrowo zasilaczy, oraz z uwagi na możliwości ich konfiguracji dla różnych warunków pracy i topologii, projektanci systemów zasilania mają również rosnące zapotrzebowanie na możliwości zgłaszania telemetrii i prowadzenia komunikacji dwukierunkowej (zwykle do monitorowania i raportowania problemów), za pośrednictwem standardowych interfejsów komunikacyjnych, takich jak PMBus.

"Zaprezentowane nowe układy MCP19118/9 są kolejnym przykładem rozwoju nagradzanej linii produktów DEPA firmy Microchip", powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes marketingu działu analogowego i interfejsów w firmie Microchip. "Żaden inny producent półprzewodników nie oferuje takiego poziomu elastyczności i możliwości konfiguracji w swoich kontrolerach DC-DC i żadne inne rozwiązanie nie zapewnia takiego poziomu funkcjonalności dla aplikacji konwersji zasilania, ładowania baterii, lub aplikacji sterownia LED."

Dzięki integracji nadzorującego mikrokontrolera, układy MCP19118/9 można zastosować dla stworzenia programowalnych zasilaczy. Kluczowe ustawienia systemowe, takie jak częstotliwość przełączania (100 kHz do 1,6 MHz), ograniczanie granic prądu oraz napięć, można regulować na bieżąco podczas pracy poprzez wydawanie poleceń zapisu do rejestrów w urządzeniu. Jeden projekt może być ponownie użyty do innych aplikacji, za pomocą aktualizacji oprogramowania sprzętowego, co minimalizuje wymagania projektowe, produkcyjne i magazynowe dla wielu platform. Dodatkowo, zintegrowany rdzeń mikrokontrolera może być używany do monitorowania innych regionów aplikacji od sekwencji operacji startowych, przez inteligentne zarządzanie błędami, po funkcje bezpieczeństwa i dostosowanie wyjścia zasilania w odpowiedzi na wymogi obciążenia (takie jak ładowanie baterii lub zasilanie z portu USB). Wraz ze zintegrowanym regulatorom liniowym, generatorom PWM, przetwornikom ADC, sterownikom MOSFET, analogowym wzmacniaczom błędów, układu MCP19118/9 zapewniają bardzo kompaktowe rozwiązanie dla obwodów zasilania. Prawidłowo wdrożony system jest w stanie dostarczyć wysoką sprawność konwersji przyczyniając się do zmniejszenia strat mocy w aplikacji systemu, zmniejszenia elementów chłodzących oraz wydłużenie żywotność w przenośnych aplikacji zasilanych z baterii. Urządzenia te mogą również dostarczać danych przez interfejs I2C™, za pomocą niestandardowych komend SMBus, lub kompatybilnych poleceń PMBus.

Układ MCP19118 oferowany jest w 24-pinowej obudowie QFN 4x4 mm, podczas gdy wersja MCP19119 dostępna jest w 28-pinowej obudowie QFN 5x5mm. Więcej informacji o nowej rodzinie układów DEPA firmy Microchip mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Schottky Barrier Diode (SBD) o napięciu 700 i 1200V firmy Microchip z certyfikacją AEC-Q101

Schottky Barrier Diode (SBD) o napięciu 700 i 1200V firmy Microchip z certyfikacją...

Firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nowo zakwalifikowane urządzenia zasilające Schottky Barrier Diode (SBD) o napięciu 700 i...

10 kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie bezprzewodowego routera do zastosowań kolejowych

10 kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie bezprzewodowego routera do...

Routery bezprzewodowe są szeroko stosowane w branży kolejowej, w tym w komunikacji pokładowej oraz sieciach trakcyjnych/tor-pojazd....

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego cyfrowego czujnika magnetycznego TMR RedRock® RR122-1E73

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego cyfrowego czujnika...

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego czujnika omnipolarnego RedRock® RR122-1E73-511/512 opartego na płytkach TMR...