Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Transpondery SlimFlex™ 200 firmy HID Global od teraz z obsługą częstotliwości HF

HID Global SlimFlex™Firma HID Global wprowadziła do oferty rodzinę tagów SlimFlex™ 200 umożliwiających współpracę z czytnikami HF (13,56MHz) zgodnymi ze standardem ISO 15693. Nowa wersja transponderów może z powodzeniem współpracować z obecnymi ręcznymi czytnikami HF, jak również z urządzeniami NFC jak np. telefonami komórkowymi.

Elastyczne i trwałe transpondery SlimFlex, są obecnie jednymi z najbardziej wszechstronnych tagów HF/UHF dostępnych na rynku, umożliwiając większe możliwości adaptacyjne dla różnych opcji montażu.

Transpondery SlimFlex Standard-200 i 301 przeznaczone są dla szybkiego i trwałego montażu przy użyciu m.in. standardowych plastikowych opasek zaciskowych do okrągłych lub nieregularnych powierzchni, takich jak cylindryczne pojemniki, rury z tworzyw sztucznych, kaski czy drewno. Ważną cechą takiego montażu jest uniknięcie stosowania otworów montażowych w oznaczanych obiektach, takich jak np rury, które mogły by zacząć przeciekać i stać się niezdatne do użytku. Tak jak wszystkie tagi SlimFlex, nowe rozwiązania są wodoodporne, przystosowane do stosowania przy artykułach spożywczych i mogą być zastosowane w trudnych warunkach. Dodatkowo, transpondery SlimFlex Standard 200 oraz Standard 301 cechują się wysokiej widoczności żółtym kolorem dla doskonałego kontrastu barw na zastosowanej aplikacji. Dodatkowo nowe tagi mogą być indywidualnie spersonalizowane laserowo wygrawerowanym kodem kreskowym z dodatkowym tekstem i logiem klienta.

"Dzięki elastycznym i trwałym obudowom, klienci mogą szybko i wygodnie zamontować transpondery HF/UHF SlimFlex do nieregularnych powierzchni, poprawiając niezawodność i wydajność istniejących systemów," powiedział Richard Aufreiter, dyrektor ds. zarządzania produktami, technologiami identyfikacji w firmie HID Global. "Dzięki możliwości montażu tagów za pomocą zwykłych opasek zaciskowych, klienci zyskują lepszą identyfikację elementów, wszędzie tam gdzie tradycyjne sztywne transpondery nie mogą być zastosowane."

HID SlimFlex Standard-200,301Nowe tagi posiadają zasięg odczytu wynoszący do 8 m w przypadku równego montażu do powierzchni plastikowych lub drewnianych. Ze względu na pionową opcję montażu, transponder Standard 200 zapewnia porównywalną wydajność odczytu zasięgu nawet na powierzchniach mokrych lub metalu. Obudowy transponderów SlimFlex zbudowane są z unikalnego termoplastycznego elastomeru (TPE), tolerując zginanie, agresywne środki chemiczne, promieniowanie UV oraz pracę w szerokim zakresie temperatur od -40 do +70° C.

Więcej informacji o produktach SlimFlex mogą uzyskać Państwo z załączonej broszury informacyjnej.