Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Najmniejszy zamknięty zasilacz 60W do montażu na PCB, lub w obudowie od firmy XP Power

XP Power ECE60Firma XP Power zaprezentowała nową jednowyjściową serię 60 watowych zasilaczy ECE60, zapewniających wysoką gęstość mocy oraz niski pobór mocy bez obciążenia, dla aplikacji niskoprofilowych oraz o ograniczonej przestrzeni.

Zasilacze ECE60 są rozszerzeniem obecnej na rynku serii, która zawiera już modele o mocach znamionowych 5, 10, 20 i 40W. Zasilacze serii ECE60 dostępne są w wersjach do montażu na płytkach drukowanych PCB oraz w wersji przeznaczonej do umieszczenia w obudowie posiadając złącza z zaciskami śrubowymi, lub w konfiguracji do montażu na szynie DIN. Zasilacze XP Power serii ECE60 są również prawdopodobnie najmniejszymi urządzeniami dostępnymi na rynku, które posiadają najwyższą gęstość mocy wśród urządzeń 60W. Modele przystosowane do montażu na PCB posiadają rozmiar 91.4 x 38.1 x 28.0 mm (3.6 x 1.5 x 1.1 cala) posiadając >10W gęstości mocy na cal sześcienny.

Seria zasilaczy ECE60 zawiera osiem modeli obsługujących wszystkie popularne nominalne napięcia wyjściowe w zakresie od +3,3 do +48 VDC. Zasilacze umożliwiają osiągnięcie również do 130% mocy szczytowej przez 30 sekund, dzięki czemu mogą z powodzeniem zastąpić większe i droższe urządzenia o wyższej mocy znamionowej zastępując je np. w aplikacjach rozruchu silnika. Dzięki niskiemu poborowi mocy w stanie spoczynku, wynoszącym <0,3W ii wysokiej sprawności osiągającej do 89%, seria ECE60 daje również pewność, że produkt końcowy spełni kryteria "zielonych" inicjatyw ograniczających zużycie energii elektrycznej.

Seria ECE60 spełnia wymagania normy EN55022 klasy B dla emisji przewodzonych i promieniowanych, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów filtrujących. Dodatkowo dzięki konstrukcji klasy II uziemienie urządzenia nie jest wymagane. Zasilacze są w stanie działać w większości środowisk w szerokim zakresie temperatur od -25 do +70 stC bez zmiany parametrów znamionowych aż do przekroczenia +50 stC.

Więcej informacji o nowej serii ECE60 mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej.