Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

3DTouchPad najnowszy zestaw deweloperski obsługujący technologię gestów 3D firmy Microchip

Microchip GestICFirma Microchip zaprezentowała swój najnowszy zestaw deweloperski 3DTouchPad (DM160225) będący urządzeniem peryferyjnym ze złączem USB dla komputerów PC, rozszerzającym możliwości dotychczasowego touchpada o funkcje rozpoznawania gestów 3D. Zostało to osiągnięte dzięki użyciu rozwiązań wykrywania dotyku pojemnościowego PCAP oraz opatentowanej przez firmę Microchip technologii gestów 3D – GestIC.

Microchip 3DTouchPadTechnologia GestIC osiąga wyjątkową precyzję w wykrywaniu gestów, wymaganą przez dzisiejsze produkty konsumenckie, poprzez wbudowaną bibliotekę intuicyjnych i naturalnych ludzkich gestów zwaną Colibri Suite. Colibri Suite łączy stochastyczny ukryty model Markova (Hidden Markov models - HMMs), oraz wektorowy model x/y/z określający pozycję dłoni. Biblioteka ta daje projektantom szybkie i łatwe narzędzie do implementacji ogólnie przyjętych i intuicyjnych gestów dla potrzeb swojej aplikacji, aby szybko i bez ryzyka wprowadzić gotowy produkt na rynek. Przykłady możliwych zastosowań obejmują m.in.: budzenie aplikacji przy zbliżeniu, śledzenie położenia, gesty kręgu i gesty symboli do wykonywania funkcji, takich jak włączanie/wyłączanie, otwieranie aplikacji, punkt, kliknięcie, zoom, przewijanie i wiele innych. Dodatkowo układ zapewnia programistom elastyczność w zakresie wykorzystania wstępnie odfiltrowanych sygnałów elektrody dla dodatkowych funkcji w swoich aplikacjach.

{youtube}DlmaL3gKYMQ{/youtube}

Technologia wykrywania gestów GestIC wykorzystuje cienkie elektrody wykonane z materiałów przewodzących, takich jak ścieżki płytki drukowanej (PCB), lub powłoki tlenku indowo cynowego (ITO), w celu umożliwienia łatwej i niedostrzegalnej integracji za obudową urządzenia, co z kolei pozwala na zachowanie bardzo niskich całkowitych kosztów systemu. Dodatkowo technologia zapewnia 100% pokrycie powierzchni, eliminując "kąt widzenia", oraz martwe punkty znajdujące się w innych technologiach. Dzięki odległości wykrywania do 15 cm, technologia ta jest idealnym wyborem dla produktów przeznaczonych do stosowania w bezpośredniej interakcji z użytkownikiem. Technologia ta jest przełomem w dziedzinie projektowania interfejsów HMI (Human-Machine-Interface) w różnych branżach czego najlepszym dowodem są zdobyte prestiżowe nagrody.

Układ MGC3130 firmy Microchip jest pierwszym na świecie kontrolerem gestów 3D, oferującym m.in. niską moc oraz precyzyjną i szybką detekcję gestów dłoni.

Zestaw 3DTouchPad zawiera komplet oprogramowania SDK dla systemów operacyjnych Windows7/8 umożliwiającego tworzenie bogatego w funkcje oprogramowania i sterowników. Środowisko SDK jest w pełni udokumentowane i wyposażone w niezbędny zestaw funkcji, aby zacząć tworzenie niezwykłych aplikacji zaraz po podłączeniu zestawu, który jest już dostępny w sprzedaży.

Więcej informacji o zestawie 3DTouchPad (DM1600225) mogą Państwo uzyskać w załączonej karcie katalogowej.