Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Nowe niskorezystancyjnye rezystory bocznikowe firmy ROHM

ROHM PSR400/500Firma ROHM zapowiedziała rozwój wysokiej mocy ultra niskorezystancyjnych rezystorów bocznikowych (Shunt) idealnych do wykrywania prądu w aplikacjach o podwyższonych wymaganiach energetycznych, takich jak systemy motoryzacyjne oraz urządzenia przemysłowe. Nowa seria rezystorów PSR zawiera dwa modele rezystorów bocznikowych w postaci układu PSR400, który jest oceniany na 4W oraz układu PSR500, który gwarantuje obsługę do 5W.

ROHM PSR400/500Rezystory bocznikowe są zazwyczaj stosowane do wykrywania warunków nadprądowych lub w celu pomiaru naładowania akumulatora. Choć rezystory zostały powszechnie przyjęte w branży motoryzacyjnej i przemysłowej to ostatni trend w kierunku większej złożoności i komputeryzacji wymuszają większe wymagania prądowe, co prowadzi do konieczności stosowania elementów wysokiej mocy. Zapotrzebowanie rynku wymaga stosowania rezystorów o wysokiej dokładności z najwyższym współczynnikiem TCR dla stabilnej pracy w warunkach ekstremalnych temperatur oraz wymaga ultraniskich wartości rezystancji dla zminimalizowania zużycia energii.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, ROHM wykorzystał opracowaną wysokiej jakości technologię stosowaną dla sektora rezystorów małej mocy, aby opracować nową linię wysokiej mocy rezystorów niskorezystancyjnych. Ponadto wysokiej precyzji technologia spawania pozwoliła zagwarantować wysoką moc znamionową w klasie 5W, a zastosowany stop metalu pozwala na uzyskanie najwyższego współczynnika TCR w klasie rezystorów niskorezystancyjnych. Zapewnia to wystarczający margines, nawet w aplikacjach o rygorystycznych wymogach dotyczących temperatury.

Więcej informacji oraz specyfikację nowych rezystorów serii PSR firmy ROHM można uzyskać z załączonej karty katalogowej.