Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

PH9278NL nowy płaski transformator firmy Pulse Electronics

Pulse Transformer HP9278NLPulse Electronics, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, wprowadza na rynek nową płaską platformę transformatorów, która pozwala zwiększyć wydajność dla transformatorów planarnych SMT firmy Pulse o 50%

w stosunku do transformatorów o porównywalnej wielkości, umożliwiając dostarczenie do 800 watów mocy. Transformatory te są wykorzystywane do izolacji oraz konwersji napięcia dla zasilaczy impulsowych w szerokim zakresie zastosowań.

Płaski transformator PH9278NL firmy Pulse jest zbudowany na nowej platformie +ER25, którą można dostosować w zależności od potrzeb aplikacji. Platforma mierzy 33.5 x 26.8 x 18.3mm i zapewnia o 50% większą moc niż transformatory zbudowane na platformie ER28, której rozmiary wynosił 35.5 x 30.5 x 12.6mm. Zwiększenie mocy osiąga się przez zwiększenie efektywnej powierzchni przekroju poprzecznego rdzenia o 40%. Wynika to w niższych strat magnetycznych dla danej liczby zwojów. Ponadto straty miedzi można zredukować, usuwając pewne uzwojenia. Ekonomiczne, płaskie uzwojenia mają o 50% niższe oporności w porównaniu do wielowarstwowej technologii PCB i umożliwia kompaktowe połączenia między systemowe oraz zakończenia elementów krętych w konstrukcji rdzenia. Transformatory firmy Pulse są zgodne z RoHS i spełniają wymagania normy EIA481.

Więcej informacji o nowym transformatorze firmy Pulse mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej.