Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Raport niezawodności czujników prądu stałego firmy Pulse

Pulse TestPulse Electronics, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych opublikował nowy raport z badań wykazujących niezawodność i trwałość obecnej technologii wykrywania napięcia wykorzystanej w produkcji czujników Sidewinder® AC. Raport pokazuje, że produkty oparte na technologii Sidewinder osiągają co najmniej 99,7% sprawności po 20 latach pracy 24/7 posiadając szacowany średni czas do awarii (MTTF) wynoszący 6090 roku z 90% pewnością . Raport przedstawia również zakres testów, norm referencyjnych, ustawień, procedur i wyników badań. Analiza i wnioski z tych badań, opartych na rzeczywistych średnich warunkach środowiskowych panujących w USA, potwierdza wcześniejsze twierdzenia, że czujniki Sidewinder firmy Pulse mogą zapewnić niezawodność niezbędną w zastosowaniach komercyjnych o wysokiej niezawodności , takich jak m.in. odkryte elektryczne urządzenia pomiarowe.

"Dzięki zastosowaniu uznanych norm badań branżowych, firma Pulse potwierdziła projekt czujników Sidewinder jako odpowiedni do stosowania w krytycznych produktach końcowych, które wymagają maksymalnego czasu pracy i niezawodności ", powiedział Glenn Roemer , inżynier aplikacji w firmie Pulse Electronics. "Nadmierne i ciągłe naprężenia stosowane w kontrolowanym badaniu przyspieszały starzenie i możliwość powstania awarii mechanizmu badanego elementu . Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wyniki badań potwierdziły wcześniej zebrane dane dotyczące niezawodności naszych produktów."

Z dynamicznym zakresem od 0,10 do ponad 1000 amperów, czujniki Sidewinder AC zapewnia bardzo dokładny pomiar prądu stałego AC przy 50 Hz, lub 60 Hz w aplikacjach inteligentnych liczników, sterowników samochodowych, przemysłowych i aplikacjach monitoringu linii energetycznych. Czujniki Sidewinder firmy Pulse obsługują pełen zakres natężeń prądu, przy niższej cenie i bez limitów nasycenia.

Pełny raport niezawodności dostępny do pobrania