Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Do 75% szybsze ładowanie urządzeń USB

Power Integrations ChiPlyAdaptacyjne szybkie ładowanie baterii to ostatnia nowinka w technologii USB, która pozwala na ładowanie urządzenia nawet o 75% szybciej niż tradycyjne ładowarki. Na czele technologii szybkiego ładowania urządzeń poprzez złącze USB stoi protokół Quick Charge 2.0 firmy Qualcomm, który pozwala kompatybilnym urządzeniom takim jak telefony komórkowe i tablety na regulację napięcia wyjściowego ładowarki AC-DC w celu zwiększenia dostaw energii do baterii urządzenia.

 

{youtube}kB0cyTcL-6U{/youtube}

Aby zaspokoić zapotrzebowanie na adaptacyjne systemy szybkiego ładowania, firma Power Integrations opracowała nową rodzinę układów scalonych ChiPhy stanowiących swoisty fizyczny interfejs ładowarek. Stosowane w połączeniu z jednym z układów przełączania AC-DC firmy Power Integrations, takim jak m.in. TOPSwitch lub TinySwitch, układy ChiPhy pozwalają na dodanie funkcji szybkiego ładowania adaptacyjnego dla ściennych ładowarek AC-DC.

Qualcomm Quick Charge 2.0Pierwszy układ z nowej rodziny CHY100, jest specjalnie zaprojektowany do pracy z protokołem Quick Charge 2.0 firmy Qualcomm. Jeśli urządzenie nie jest zgodne z Quick Charge 2.0, układ ChiPhy wyłącza regulację napięcia wyjściowego w celu zapewnienia bezpiecznej pracy i dostarczenia jedynie podstawowego napięcia 5V.

Więcej informacji o nowym układzie firmy Power Integrations mogą Państwo uzyskać z załączonej karty katalogowej. Zapraszamy również do obejrzenia zamieszczonej prezentacji wideo.