Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Nowe płaskie transformatory SMT firmy Pulse o wydajności do 500W

Pulse PH08(9)XXPulse Electronics Corporation, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, wprowadza na rynek serię niskostratnych transformatorów z płaskim rdzeniem, przystosowanych dla montażu powierzchniowego SMT, gwarantujące wysoką wydajność w zastosowaniach o ograniczonej wysokości.

Technologia zastosowana w nowych transformatorach wykorzystuje podwójne wypełnienie miedzią, które jest dwa razy większe niż w technologii transformatorów PCB, zatem opór prądu (DCR) uzwojenia pierwotnego jest zmniejszony o 50%, przy zwiększeniu mocy o 20%, w celu dostarczenia do 500 watów mocy wyjściowej. Nowe płaskie transformatory Pulse mierzące od 21,6 x 23,4 x 8.6mm do 26,7 x 29,5 x 11,9 mm są nadal kompatybilne pinowo z istniejącymi płaskimi transformatorami bazującymi na wielowarstwowych płytkach PCB. Zastosowania nowego produktu obejmują m.in. aplikacje niskoprofilowych wysokowydajnych przetwornic, kart datacom, automatyki przemysłowej oraz robotyki.

"Płaskie elementy magnetyczne zostały przyjęte przede wszystkim dla wysokiej mocy (> 100W) nisko-profilowych (<12,5 mm) rozwiązań konwersji średniego i niskiego napięcia. Zainteresowanie m.in. dyskretnymi modułami przetwornic DC/DC dla aplikacji osadzonych w ostatnich latach, przyczyniło się do silnego rozwoju portfolio firmy Pulse Electronics oferującej efektywne kosztowo i wydajne rozwiązania" - powiedział Gerard Healy, inżynier aplikacyjny w firmie Pulse Electronics.

Nowa seria płaskich transformatorów składa się z modeli PH08xx oraz PH09xx, które są pinowo kompatybilne ze starszymi modelami serii PA08xx i PA09xx, ale posiadają niższy współczynnik DCR. Produkty są zgodne z dyrektywą RoHS i spełniają wymagania standardu EIA481.

W celu uzyskania szerszych informacji technicznych zapraszamy do zapoznania się z załączoną kartą katalogową dla serii PH08XX lub PH09XX.