Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Nowa generacja czujników temperatury EMC118X firmy Microchip

Microchip EMC118XFirma Microchip Technology Inc zaprezentowała nowe czujniki temperatury wraz z sześcioma układami rodziny EMC118X. Jest to pierwsza na świecie rodzina czujników temperatury wspierająca napięcie 1.8V dla interfejsów SMBus i I2C™, które jest wymagane do współpracy z najnowszej generacji chipsetami dla smartfonów, tabletów oraz komputerów PC.

Dodatkowo, zintegrowane wsparcie dla niskonapięciowego I/O zmniejsza koszty i przestrzeń aplikacji, ponieważ odbywa się bez zewnętrznego układu regulującego napięcie. Są to również pierwsze czujniki temperatury wykorzystujące zaawansowane funkcje filtrowania drgającej częstotliwości, która umożliwia stabilne i dokładne monitorowanie temperatury w zaszumionych środowiskach. Rodzina układów EMC118X znajdzie z powodzeniem swoje zastosowanie w szerokiej gamie zastosowań w aplikacjach mobilnych, komercyjnych i osadzonych rynkach komputerowych, poprzez połączenie powyższych cech z opcjami monitorowania dwóch, trzech i czterech źródeł temperatury, wraz z twardym sprzętowym zamykaniem działania systemu w przypadku przekroczenia ustalonego zakresu temperatury, które nie może być zmienione za pomocą oprogramowania.

Microchip EMC118X DiagramNajnowsza generacja chipsetów dla smartfonów, tabletów oraz PC wykorzystuje zaawansowane procesy geometrii, które posiadają górną granicę napięcia o wartości 1.8V dla sygnałów I/O. Istnieje kilka czujników temperatury 1.8V dla interfejsów I2C/SMBus dostępnych na rynku, ale układy EMC118X firmy Microchip są pierwszą rodziną zapewniającą tę funkcję, wraz z elastycznym zestawem dodatkowych zintegrowanych funkcjonalności, oraz odpornością na zewnętrzne źródła częstotliwości, takie jak np. przetwornice DC/DC oraz inwertery podświetlenia matryc, zapewniając tym samym możliwość stabilnego i dokładnego pomiaru temperatury z maksymalnie czterech źródeł jednocześnie.

"Rozszerzamy nadal naszą ofertę układów zarządzania termicznego, która jest jedną z najbardziej rozbudowanych w branży", powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes ds. marketingu wydziału analogowego oraz interfejsów firmy Microchip. "kompatybilność z napięciem 1.8V stała się ważna dla wszystkich wiodących chipsetów systemowych dla urządzeń mobilnych jak i komputerów PC, a nowa rodzina czujników temperatury EMC118X spełnia tę potrzebę, zapewniając jednocześnie wiele innych zaawansowanych funkcji."

Microchip EMC1182 Evaluation Board (ADM00516)Układ EMC1182 oferowany jest w 8-pinowym pakiecie DFN oraz TDFN. Układy EMC1183, EMC1184, EMC1187 oraz EMC1188 są natomiast dostępne w 10-pinowym pakiecie DFN a model EMC1186 w 8-pinowym TDFN. Wraz z zaprezentowaniem nowych układów firma Microchip oddaje w ręce inżynierów zestaw deweloperski EMC1182 Evaluation Board (ADM00516) dla sprawdzenia możliwości nowych czujników temperatury.