Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

Nowa strategia produkcji i redukcja Lead Time wprowadzona w firmie Pulse

Pulse ElectronicsKorporacja Pulse Electronics, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, poinformowała, że wprowadziła istotne zmiany w swojej strategii produkcji, w wyniku czego zmniejszeniu uległ czas realizacji zamówienia produktu do 4-5 tygodni.

Jest 50% zmiana w porównaniu do typowego w przemyśle czasu realizacji zamówienia wynoszącego 8-10 tygodni. Większość produktów firmy Pulse została objęta nowym programem zarządzania produkcji.

Program został wprowadzony po serii rozmów z kluczowymi klientami wymagającymi krótszych czasów realizacji, które są krytyczne dla ich sukcesu, a to z kolei jest czynnik, który dla firmy Pulse ma istotne znaczenie. Zmniejszone czasy realizacji skracają cykl od zamówienia do płatności, zmniejszają zapasy w łańcuchach dostaw, zmniejszają uzależnienia od prognoz, umożliwiają szybszą reakcję dla rzeczywistych zamówień i zapewniają lepszy zwrot nakładów pochodzących z aktywów. Najważniejsza w rezultacie powyższego jest zwiększona elastyczność firmy Pulse w reakcji na potrzeby klientów.

"Długie czasy realizacji zamówień, które w przeszłości spowodowały powstanie ogromnego wąskiego gardła w łańcuchu dostaw, spowolniły naszych klientów we wprowadzeniu ich produktów na rynek, zwiększając jednocześnie koszty", powiedział Alan Benjamin, COO, Pulse Electronics. "Koncentrujemy się na redukcji czasu realizacji zamówień poprzez bardzo ważną reorganizację strategii w łańcuchu dostaw surowców i procesu produkcji. Jest to przykład nacisku firmy Pulse w dążeniu do doskonałości operacyjnej, która wspiera inicjatywy klienta i zapewnia najlepsze w branży możliwości produkcyjne."

Czasy dostaw produktów firmy Pulse widoczne będą na stronie internetowej firmy Pulse w lipcu 2013r. oraz będą okresowo aktualizowane, aby zapewnić klientom aktualną informację.