Dodano: wtorek, 26 sierpień 2014r. Producent:

MCP647X/8X/9X nowa rodzina nisko napięciowych wzmacniaczy operacyjnych firmy Microchip

Microchip MCP64xFirma Microchip Technology Inc ogłosiła dziewięć nowych, niskiej mocy, uniwersalnych wzmacniaczy operacyjnych (Op Amp) rodzinny MCP647X/8X/9X. Nowe wzmacniacze operacyjne zapewniają najniższe w branży zużycie energii dla uzyskania przepustowości, w tym niski prąd spoczynkowy, dla przedłużenia pracy produktów zasilanych bateryjnie. Ponadto nowe układy, mają wyjątkowo niski upływ prądu w wysokiej temperaturze mogącej sięgnąć do 125 ° C, co zmniejsza błędy w zastosowaniach takich jak m.in. kondycjonowanie czujników. W połączeniu z funkcjami takimi jak offset napięcia wejściowego na poziomie 1,5 mV i oszczędzających powierzchnię pakietów SC70 i SOT-23, nowe wzmacniacze operacyjne są idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy zastosowań w przenośnych aplikacjach konsumenckich, motoryzacyjnych, przemysłowych i medycznych.

Projektanci aplikacji przenośnych zasilanych bateriami są zobligowani do obniżania zużycia energii oraz obniżenia kosztów i przestrzeni bez narażania się na utratę solidności i dokładności sygnałów. Rodzina uniwersalnych wzmacniaczy operacyjnych MCP647X/8X/9X zapewnia niskie dostawy prądu, niski upływ prądu w wysokiej temperaturze oraz niski offset napięcia wejściowego w małych obudowach, które oferują jeden z najlepszych w branży stosunków kosztów do wydajności. W przypadku aplikacji, które posiadają czujniki o wysokiej impedancji wyjściowej, lub przechodzą przyśpieszone testy żywotności w wysokich temperaturach, niski upływ prądu układów MCP647X/8X/9X jest szczególnie ważny.

Microchip MCP64x"Bazując na sukcesie naszych niskiego napięcia, niskiego poboru mocy dotychczasowych układów wzmacniaczy operacyjnych budujemy nową rodzinę o wyższej wydajności w zakresie niskiego napięcia", powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes ds. marketingu wydziału układów analogowych firmy Microchip "Rodzina MCP647X/8X/9X wzmacnia pozycję Microchip jako wiodącego dostawcy niskiej mocy wzmacniaczy operacyjnych."

Układy MCP6471, MCP6481 i MCP6491 oferowane są w 5-pinowej obudowie SC70 i SOT-23. MCP6472, MCP6482 i MCP6492 są dostępne w 8-pinowej obudowie SOIC, TDFN i pakiecie MSOP. Natomiast MCP6474, MCP6484 i MCP6494 są dostępne w 14-pinowej obudowie SOIC oraz pakietach TSSOP.