Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowe rodziny pamięci szeregowych EEPROM firmy Microchip z unikalnym numerem ID

Microchip EEPROMFirma Microchip Technology Inc, zaprezentowała nowe rodziny szeregowych układów pamięci EEPROM, które zostały wyposażone w unikalny, zaprogramowany 32-bitowy numer seryjny dla klientów wymagających unikatowych numerów ID dla swoich aplikacji.

Dla zastosowań wymagających dłuższych niż 32-bitowych identyfikatorów ID, numer ID może zostać przedłużony do 48, 64, 96, 128-bitów, jak i dłuższych, poprzez zwiększenie liczby bajtów odczytanych z pamięci. Te 2 Kb układy szeregowej pamięci EEPROM obsługują standardowe interfejsy, takie jak I2C™, SPI, Microwire i wyposażone są w 1,5 KB pamięci, która może być użyta jako standardowa pamięć EEPROM. Dodatkowo firma Microchip zaprezentowała 256 Kb pamięć z interfejsem I2C z niepowtarzalnym identyfikatorem urządzenia, które oprócz 32-bitowego numeru seryjnego posiada również 48 lub 64-bitowy adres MAC. Identyfikatory znajdują się w zabezpieczonym przed zapisem obszarem pamięci, dając użytkownikom do 224 kB EEPROM do wykorzystania w swoich aplikacjach. Microchip zapewnia 32-bitowy unikalny ID w całej rodzinie układów pamięci EEPROM 24AA02UID, 24AA025UID, 11AA02UID, 25AA02UID i 24AA256UID.

Microchip dodał również do istniejącego portfolio 48 -bitowych układów adresu MAC rodzinę z zaprogramowanymi adresami MAC EUI-64™. Te 2 kB układy pamięci EEPROM są dostępne z interfejsami I2C, SPI i UNI/O udostępniając niedrogie rozwiązanie adresu MAC dysponujące maksymalnie 1,5 kb pamięci EEPROM, która może być użyta do przechowywania konfiguracji, lub dla buforowania niewielkiej ilości danych. Układy pamięci szeregowych EEPROM 24AA02E64, 24AA025E64, 11AA02E64 i 25AA02E64 posiadają wbudowany 64-bitowy Extended Unique Identifier (EUI), który jest potrzebny do identyfikacji fizycznego adresu sprzętu sieciowego. Wbudowane unikalne adresy MAC umożliwiają konstruktorom zakup adresów tylko w razie potrzeby co eliminuje potrzebę dodatkowej serializacji i programowania.

64-bitowy adres MAC stosowany jest w aplikacjach związanych z sieciami Ethernet, Wi-Fi®, Bluetooth®, FireWire, ZigBee® oraz w protokole MiWi™ firmy Microchip. Układy wyróżniają się w szerokim zakresie zastosowań, w tym w aplikacjach m.in. na rynkach konsumenckich, medycznych, przemysłowych, motoryzacyjnych oraz sieciowych.

"Potrzeba unikalnych identyfikatorów i numerów seryjnych wzrosła wraz z rosnącą liczbą zastosowań wymagających bezpiecznych kluczy zarówno do uwierzytelniania jak i identyfikacji. Są one używane w szerokim zakresie zastosowań na rynkach medycznych, konsumenckich, łączności, motoryzacyjnych i przemysłowych”, powiedział Randy Drwinga, wiceprezes wydziału pamięci firmy Microchip. "Unikatowe urządzenia ID oferują klientom łatwe i tanie rozwiązanie na dodanie numeru seryjnego, lub unikatowego identyfikatora w ich aplikacjach. Dzięki unikalnym identyfikatorom zaprogramowany w pamięci EEPROM, klienci mogą od razu zacząć pracę."