Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Anteny dla aplikacji NFC® firmy Pulse

Pulse W7001Rynek komunikacji bliskiego zasięgu NFC® szybko rośnie. W samym tylko 2011 roku, 30 milionów telefonów z obsługą NFC® zostało sprzedanych na całym świecie. Wspierana przez producentów telefonów komórkowych integracja NFC® pozwala na zastosowanie wielu nowych ciekawych aplikacji. Te aplikacje to m.in. płatności za pomocą telefonu komórkowego i automatyczne dostarczenie produktu elektronicznego do telefonu zaraz po jego zakupie. Technologia NFC® nie jest jednak ograniczona do telefonów komórkowych i może być zastosowana w aplikacjach kontroli dostępu, łączności peer-to-peer dla udostępniania treści, systemach płatności transportowych, terminalach sprzedaży i wielu innych.

NFC kontra RFID

Kluczową różnicą między obiema standardami jest odległość transmisji danych. Technologia RFID może wymieniać dane na odległość nawet kilku metrów, co w przypadku wymiany wrażliwych danych użytkownika w aplikacji NFC jest nieakceptowalne. Standard NFC® określa zamierzony zasięg między dwoma antenami NFC® wynoszący do 100cm.

Wyzwania

Jednym z głównych wyzwań integracji w produktach jest zastosowanie anteny, która spełniać będzie wymagania standardu NFC®. Firma Pulse jako sprawdzony dostawca rozwiązań antenowych, posiada odpowiednie doświadczenie i oferuje gotowe produkty mogące zagwarantować zgodność ze standardem NFC®.

Oferta katalogowa

Starając się sprostać rosnącym wymaganiom rozwiązań NFC®, firma Pulse posiada w swojej ofercie cztery nowe anteny dla aplikacji NFC®mi.

Ferrytowe elastyczne anteny W3579 i W3580 wykorzystują kontroler NFC® PN544 firmy NXP często stosowany w urządzeniach mobilnych. Anteny są idealne dla szybkiej implementacji koncepcyjnej i przeznaczone są dla nisko nakładowych projektów ze względu na stosunkowo wysoki koszt materiału ferrytowego.

W7001 jest z kolei niewielką anteną NFC® o rozmiarze 25 x 25mm, przeznaczoną dla aplikacji wrażliwych cenowo. Składa się ona z elastycznego, dopasowującego się PCB oraz warstwy klejącej dla szybkiego i łatwego montażu. W razie potrzeby aplikacji możliwy jest montaż złącza i przewodu dla spełnienia indywidualnych wymagań integracji. Docelowe zastosowania anteny powinny skupić się na bezpośrednim kontakcie, lub krótkich zasięgach (10-35mm), np. dla aplikacji płatności zbliżeniowych w terminalach POS.

W7002 jest drutową anteną NFC® ze zwojami nawiniętymi na plastikowej obudowie przystosowanej do trwałego montażu w aplikacjach narażonych na wibracje. Docelowe zastosowanie tej anteny powinno koncentrować się na aplikacjach zbliżeniowych na odległość 30-100mm, czyli takich jak np. aplikacje kontroli dostępu.