Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowe cylindryczne ferrytowe cewki mocy w ofercie firmy Pulse

Cylindryczne cewki mocy SMT firmy PulseFirma Pulse Electronics Corporation, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, rozszerza swoją ofertę cylindrycznych cewek mocy (RWC) przystosowanych do montażu powierzchniowego (SMT) dostarczając wyższą indukcyjność i natężenie prądu. Rozmiary mechaniczne cewek wynoszą od 7,6 x 7,4 x 6,4 mm do 21,7 x 21,5 x 12,5 mm i są dostępne w zakresie indukcyjności od 0.3uH do 50uH przy natężeniu prądu o maksymalnej wartości do 70A. Nowe cewki wykorzystują ferrytowy rdzeń, który zapewnia uzyskanie 90% redukcji strat prądu na rdzeniu i 30% wzrost maksymalnej temperatury pracy w porównaniu do standardowego materiału w postaci sproszkowanego żelaza stosowanego w płaskich cewkach.

"Ponieważ materiał ferrytowy jest odporny na starzenie cieplne, nowe dławiki są bardziej niezawodne i bardziej skuteczne w wyższych temperaturach i częstotliwościach niż nie ferrytowe dławiki", powiedział Gerard Healy, inżynier aplikacjny w firmie Pulse Electronics.

Cylindryczne cewki mocy stosowane są w urządzeniach magazynujących energię i filtrach stabilizatorów typu point-of-load (POL), oraz jako cewki wyjściowe w przetwornicach DC/DC dla aplikacji telekomunikacyjnych, informatycznych oraz w zastosowaniach przemysłowych. Są tańszą alternatywą dla płasko uzwojonych cewek wszędzie tam, gdzie niski profil nie jest wymogiem.

Seria składa się z modeli PG0871NL, PG0702NL, PG0926NL, PH0936NL i PG1083NL w obudowach z trzema pinami dla zapewnienia większej stabilności mechanicznej. Trzeci pin z tyłu cewki równoważy ciężar podczas wibracji mechanicznych. Spłaszczone piny minimalizują również koszty poprzez zlikwidowanie konieczności zastosowania dodatkowej podstawki. Mniejsze cewki mają wielkość zgodną ze standardowymi płaskimi cewkami indukcyjnymi dostępnymi na rynku typu 2525, 4040 i 5050. Większe rozmiarowo cewki zaspokoją potrzeby powstających zasilaczy wysokiej mocy.

Nowe cylindryczne cewki mocy (RWC) firmy Pulse zgodne są z dyrektywą RoHS i spełniają wymagania standardu EIA481. Są dostępne do zamówienia w formie taśmy, lub rolki. Czas realizacji zamówienia wynosi ok. 8-10 tygodni.