Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowy elastyczny transponder UHF SlimFlex dla pralni przemyslowych

HID Global SlimFlex laundry UHF transponderRodzina transponderów SlimFlex™ firmy HID Global powiększyła się o nowy tag przeznaczony do zastosowania w pralniach przemysłowych oraz w medycynie. Ten mały elastyczny transponder UHF o zasięgu do 2.5m odporny jest na chemikalia stosowane w pralniach przemysłowych, środki odkażania medycznego, oraz wysoką temperaturę do 220° C, stosowaną podczas m.in. prasowania, lub suszenia. Transponder może być dyskretnie wszyty lub przyklejony we wszelkiego rodzaju fartuchy, pościel, ręczniki umożliwiając firmom świadczącym usługi przemysłowego prania na sortowanie i śledzenie obiegu zdanych nieczystości, optymalizując procesy panujące w przedsiębiorstwie w tym procedury dezynfekcji wyposażenia medycznego.

Tagi RFID z rodziny SlimFlex™ należą do najbardziej zaawansowanych dostępnych transponderów UHF ogólnego użytku. Unikalna obudowa wykonana z termoplastycznego elastomeru (TPE) zapewnia stabilne mocowanie na zaokrąglonych bądź nieregularnych powierzchniach przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych charakterystyk pracy. Odporna obudowa tagów SlimFlex doskonale chroni wbudowane układy elektroniczne nawet w trudnych warunkach.

Technologia UHF umożliwia antykolizyjną pracę, szybką prędkość transmisji i ochronę danych za pomocą hasła, do precyzyjnego i bezpiecznego odczytu/zapisu znacznika wyposażonego w 512-bit pamięci użytkownika. Rodzina tagów SlimFlex™ zgodna jest ze standardem EPC UHF Class 1 Gen 2 i mają możliwość pracy na całym świecie w zakresie częstotliwości 860-960 MHz.

Tagi SlimFlex™ dla zastosowań w pralniach posiadają rozmiar zaledwie 55 x 12 x 2.3 mm i dostępne są standardowo w kolorze białym, natomiast opcjonalnie istnieje możliwość zamówienia w niestandardowym kolorze z ewentualnym laserowym grawerunkiem logo dla poprawienia identyfikacji wizualnej. Więcej informacji o produkcie: HID Global SlimFlex™.