Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

RN52 moduł Bluetooth Wireless Audio firmy Microchip

RN52 Bluetooth Audio Module (RN-52-I/RM)Firma Microchip Technology poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty produktów bezprzewodowych z certyfikatem Bluetooth® o nowy moduł audio RN52, który obsługuje bezprzewodową transmisję dźwięku dla przesyłania głosu i muzyki. Moduł zapewnia wyjątkowo niski pobór mocy w małej obudowie SMD do montażu powierzchniowego i zawiera standardowe profile Bluetooth dla transmisji audio oraz danych dla wszystkich platform smartfonów.

Te cechy ułatwią projektantom dodanie wysokiej jakości bezprzewodowego dźwięku, w połączeniu z możliwością przesyłania danych dla szerokiego zakresu zastosowań, takich jak m.in. bezprzewodowych głośników stereo, słuchawek, samochodowych zestawów głośnomówiących, urządzeń medycznych i akcesorii komputerowych.

Bluetooth Audio Evaluation Kit (RN-52-EK)Przewaga zalet rozwiązań bezprzewodowych, wraz z szybko rozwijającym się rynkiem smartfonów oraz tabletów zwiększa popyt na akcesoria Bluetooth z bezprzewodową transmisją audio. Moduł RN52 firmy Microchip bazujący na technologii przejętej od Roving Networks posiada wbudowany stos Bluetooth zapewniając prostotę obsługi i solidną podstawę, która działa z każdym mikroprocesorem lub mikrokontrolerem, pomagając projektantom na szybkie dostarczenie ich projektu na rynek. Wbudowany stos Bluetooth w module RN52 zawiera popularne profile SPP, A2DP, HFP / HSP oraz AVRCP, wraz z iAP do użytku z urządzeniami Apple. Dodatkowo, RN52 obsługuje wiele kodeków audio, takich jak m.in. SBC, aptX®, AAC i MP3.

Moduł RN-52-I/RM firmy Microchip dostępny będzie w marcu 2013r., a wcześniej dla klientów udostępniony zostanie zestaw deweloperski Bluetooth Audio Evaluation Kit (RN-52-EK) w cenie ok. 170$.