Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Czujniki prądu Sidewinder firmy Pulse ze sprawnością 97% po 20 latach pracy

Test czujników prądu Sidewinder firmy PulseFirma Pulse Electronics opublikowała najnowszy raport z badań wskazujących na niezawodność i trwałość czujników prądu wykonanych w technologii Sidewinder®. Raport pokazuje, że produkty na bazie technologii Sidewinder osiągają co najmniej 97% niezawodności po 20 latach pracy 24/7 i posiadają szacowany średni czas do awarii (MTTF) wynoszący 615 lat przy 90% pewności.

Raport również określa zakres badań, standardy referencyjne, set-up, procedury i wyniki testów. Analiza danych i wyniki tych testów popierają poprzednie twierdzenia, iż czujniki prądu Sidewinder firmy Pulse mogą obsługiwać rygorystyczne normy w aplikacjach komercyjnych i wysokiej niezawodności, takich jak m.in. zewnętrzne urządzenia pomiaru energii elektrycznej.

Pulse Sidewinder"Dzięki zastosowaniu uznanych norm badawczych, firma Pulse zweryfikowała projekty czujników Sidewinder jako odpowiednie do stosowania w krytycznych produktach końcowych, które wymagają maksymalnego czasu sprawności i niezawodności", powiedział Glenn Roemer, inżynier aplikacji w firmie Pulse Electronics. "Nadmierne i ciągłe naprężenia zastosowane w badaniu przyspieszyły mechanizm starzenia się w celu wykrycia potencjalnych awarii komponentu w czasie testu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wyniki testów potwierdziły poprzednio zebrane dane dotyczące ich niezawodności."

Czujniki prądu Sidewinder firmy Pulse różnią się od tradycyjnych rozwiązań, ponieważ nie zawierają rdzenia magnetycznego. To sprawia, że są bardziej dokładne i liniowe, lżejsze, łatwiejsze w montażu, tańsze i oferują elastyczność konstrukcji dla szerokiego zakresu zastosowań.

Cały raport dostępny jest pod poniższym adresem. W celu uzyskania szerszych informacji odnośnie czujników prądu firmy Pulse zapraszamy do kontaktu z naszym Inżynierem Aplikacyjnym: janusz.kulesza@gamma.pl, bądź telefonicznie pod numerem +48 22 862 75 02.