Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

ConnectCore V zapowiedź modułu SoM firmy Digi International

Digi IntetnationalKolejną zapowiedzią firmy Digi International jest moduł ConnectCore V oparty na nowej rodzinie heterogenicznych dwurdzeniowych układów Vybrid VF6xx firmy Freescale, bazujących na rdzeniach ARM Cortex A5 oraz M4,

{youtube}5497F217N5A{/youtube}

przeznaczonych dla interaktywnych aplikacji na rynkach motoryzacyjnych i konsumenckich.

Układ Vybrid VF6xx mieści rdzeń Cortex A5 pracujący z szybkością do 500MHz, oraz rdzeń Cortex M4 oferujący szybkość do 167MHz, a każdy z nich odpowiedzialny jest za obsługę innych funkcji. O najlepszą w klasie akcelerację OpenVG dla grafiki 2D, oraz skalowalnej grafiki wektorowej SVG, dba najnowszy układ GC355 firmy Vivante, która współpracuje już z firmą Freescale nad implementacją trzyrdzeniowego układu graficznego dla najnowszego układu i.MX6 bazującego na rdzeniu ARM Cortex-A9s, mogącego posiadać do czterech rdzeni taktowanych z szybkością do 1GHz każdy.

Freescale Vybrid VF6xxModuł ConnectCore V obsłuży wyświetlacze TFT do maksymalnej rozdzielczości XGA (1024x768), a obsługą panelu dotykowego zajmie się kontroler 4-Wire. Układy obsłużą do 512MB pamięci RAM DDR2/DDR3 oraz do 1MB pamięci SRAM, jednocześnie posiadając do 2GB pamięci NAND Flash.

ConnectCore V obsłuży szereg najpopularniejszych i najnowocześniejszych interfejsów takich jak m.in. UART, I2C, SPI, QuadSPI, I2S, CAN 2.0, ADC, USB 2.0 Host/OTG, SDHC oraz oferując aż do 50 GPIO z przerwaniami.

Jeśli mowa o modułach SoM firmy Digi International, to nie można zapomnieć o ich możliwościach komunikacyjnych. ConnectCore V udostępniać będzie podwójną komunikację Ethernet 10/100, a jako opcja występować będzie Bluetooth 4.0 oraz łączność GSM 2G/3G z wbudowanym na płytce złączem Dual SIM. Wersja z GSM posiadać może również odbiornik GPS.

ConnectCore V będzie niewielkim modułem o rozmiarach 70 x 50 x 8.6 mm oraz będzie mógł operować w szerokim przemysłowym zakresie temperatur od -40 do +85stC, a w opcji GSM od -30 do +85stC tak potrzebnych w aplikacjach motoryzacyjnych.

Prosimy o uwzględnienie, że podane informacje mają jedynie charakter wstępny. Wszelkie parametry oraz funkcjonalności urządzenia mogą w finalnej wersji produktu po jego oficjalnej publikacji ulec zmianie. W celu uzyskania szerszych informacji odnośnie produktów firmy Digi International zapraszamy do kontaktu z naszym Inżynierem Aplikacyjnym: dariusz.bednarczyk@gamma.pl, lub telefonicznie pod numerem telefonu +48 22 862 75 13.