Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Wsparcie dla projektantów układów zasilania

PI UniversityFirma Power Integrations udostępnia na swojej stronie szereg praktycznych informacji o swoich produktach, które znajdują odzwierciedlenie w dziesiątkach projektów inżynieryjnych dostępnych do pobrania dla każdego zainteresowanego wprost ze strony producenta.

Dokumenty DER i RDR zawierają obok ogólnego zarysu projektu, szczegółowe informacje odnośnie użytych podzespołów, wydajności energetycznej, wydajności cieplnej, budowy transformatora i innych właściwości. Co więcej możliwe jest zamówienie gotowych zestawów deweloperskich zwanych RDK (Reference Design Kits), zawierających kompletną działającą przykładową aplikację, próbki oraz pełną dokumentację. Cennym narzędziem dla każdego projektanta układów zasilania bazujących na układach Power Integrations jest bezpłatne oprogramowanie PI Expert Suite w wersji 8.6.

PI Expert SuiteOprogramowanie PI Expert Suite znacznie skraca i upraszcza proces projektowania, generując kompletny schemat zasilania, w tym zoptymalizowaną konstrukcję transformatora i kompletne zestawienie materiałów. Oprócz wsparcia dla najnowszych rodzin produktów PI, zaktualizowana wersja 8.6 zawiera funkcję obliczeń termicznych w celu optymalizacji wydajności radiatora i przedstawia zalecenia odnośnie PCB. Nowa wersja zawiera także uaktualnione biblioteki komponentów, które zawierają bezpieczniki, rezystory bezpiecznikowe, regulatory napięcia, transoptory, oraz radiatory. Usprawnieniu uległ również graficzny interfejs użytkownika będąc obecnie w pełni zgodny ze najnowszym standardem firmy Microsoft. W aktualnej wersji możliwy jest eksport do formatu RTF.

Wygenerowany za pomocą pakietu PI Expert Suite, schemat transformatora można przesłać do firmy Power Integrations i zamówić dzięki usłudze Rapid Transformer Sample Servie (RTSS).

Ale to nie wszystko co ma do zaoferowania firma Power Integrations. Udostępnione na stronie producenta centrum PI University zawiera szereg wideo kursów online wprowadzających nowych jak i doświadczonych projektantów zasilania w sztuczki i kruczki bezpiecznego projektowania i testowania wydajnych układów zasilania bazujących na rozwiązaniach PI. Do tematów należy chociażby pierwszy rozruch układu zasilania, testowanie sprawności energetycznej różnymi metodami oraz metody napraw układów zasilania w zależności od rodzaju awarii.