Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

TinySwitch-4 nowa rodzina przełączników off-line firmy Power Integrations

Power Integrations TinySwitch-4Firma Power Integrations, wiodący dostawca wysokonapięciowych układów scalonych dla energooszczędnego przetwarzania energii, zaprezentowała nową generację off-line'owych układów przełącznika TinySwitch-4.

Wyposażone w kompensowaną liniowo ochronę przed przeciążeniem, układy TinySwitch-4 są w stanie w całym zakresie napięcia wejściowego, znacznie zmniejszyć maksymalną moc dostarczaną do zasilanego urządzenia, które powoduje przeciążenie np. na skutek awarii. Układy zawierają wbudowany 725V MOSFET, który pozwala na 80 procentowe obniżenie napięcia znamionowego. Sprawność powyżej 70% przy zaledwie 5% obciążeniu umożliwia projektantom spełnienie rygorystycznych europejskich specyfikacji odnośnie poboru mocy w stanie gotowości, które zaczną obowiązywać już w 2013 r. Dodatkowo pobór mocy bez obciążenia będąc mniejszy niż 30 mW przy 230 VAC spełnia krytyczne wymagania rynkowe odnośnie energooszczędności aplikacji.

Liniowo kompensowana ochrona przed przeciążeniem, zawarta w układach TinySwitch-4 jest szczególnie przydatna w takich zastosowaniach jak m.in. zasilacze komputerów PC i innych urządzeń, gdzie zbyt duży wzrost pobieranego prądu może sygnalizować problem. Szybkie działanie ograniczające prąd do zaprojektowanej wartości maksymalnej, może zapobiec uszkodzeniu obwodów drukowanych i zwiększyć ogólne bezpieczeństwo jak i niezawodność aplikacji. Wyprowadzenie BP/M umożliwia ograniczenie maksymalnego prądu i jego regulację, dzięki czemu projektanci mogą zoptymalizować dostarczoną moc i sprawność w różnych aplikacjach. Układy TinySwitch-4 dysponują również funkcją zabezpieczenia nadnapięciowego (OVP) dla szybkiego resetowania napięcia wejściowego, konfigurowalną poprzez podłączenie przez rezystor wyprowadzenia EN/UV do linii AC. Ulepszony auto-restart zapewnia, że dostawy energii podczas awarii są ograniczone do mniej niż 3 procent pełnego obciążenia.

Komentuje Chris Lee, dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Power Integrations: "Nazwa TinySwitch jest synonimem doskonałej wydajności i łatwości projektowania. Wysoki poziom integracji oraz kompleksowa ochrona zastosowane w układach TinySwitch ICs-4 umożliwiają zaprojektowanie bardzo prostych zasilaczy, które z łatwością spełnią specyfikacje bezpieczeństwa, jak również wszystkie obecne i proponowane standardy efektywności, takie jak ENERGY STAR EPS V2.0 i EC ErP Ecodesign Directive Tier 2. Istotnym jest to, że nowe układy, TinySwitch-4 są pinowo kompatybilne z istniejącymi układami TinySwitch-III, upraszczając migrację i uaktualnienie dotychczasowych aplikacji."

Rodzina TinySwitch-4 jest skalowalna obejmując rozszerzony zakres mocy od 11 do 36,5W i dostępna jest w trzech obudowach takich jak PDIP, SOIC, oraz nowej SMD eSOP™, która umożliwia projektantom na wyeliminowanie zewnętrznych radiatorów.

Dokumentacja techniczna rodziny TinySwitch-4

W celu uzyskania szerszych informacji odnośnie nowej rodziny układów TinySwitch-4, lub innych produktów z oferty Power Integrations zapraszamy do kontaktu z naszym Inżynierem Aplikacyjnym: michal.stelmach@gamma.pl, bądź telefonicznie +48 32 278 41 91.