Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowe moduły Wi-Fi PICtail/Plus firmy Microchip

Microchip PICtail PICtail Plus Wi-Fi Roving ModulesFirma Microchip Technology Inc, poinformowała o integracji modułów Wi-Fi ®, firmy Roving Networks z systemem modułowych kart rozszerzeń dla zestawów rozwojowych Explorer wspierających wszystkie 8, 16 i 32-bitowe mikrokontrolery PIC® firmy Microchip.

RN-131 i RN-171 PICtail ™ / PICtail Plus to dwa pierwsze produkty opracowane przez Microchip na podstawie modułów bezprzewodowych Roving Networks. Moduły te używają prostego interfejsu szeregowego do połączenia z dowolnym mikrokontrolerem PIC i rozszerzają bezprzewodowe portfolio firmy Microchip o certyfikowane produkty o najniższym poborze mocy wraz z zintegrowanym stosem TCP / IP w połączeniach Wi-Fi.

The Roving Networks RN-171 i RN-131 to w pełni certyfikowane moduły, które posiadają prawdziwe 802,11 b/g, procesor pasma, stos TCP / IP oraz szereg funkcji dla aplikacji sieciowych. Żadne dodatkowe zewnętrzne procesory nie są wymagane, aby umożliwić łączność Wi-Fi dla 4, 8, 16 i 32-bitowych procesorów. Wbudowany stos skraca znacznie czas integracji i rozwoju, tak samo jak w mała obudowa oraz bardzo niskie zużycie energii (do 4 µA w trybie uśpienia, 35 mA w trybie odbiorczym i 120 mA w trybie nadawczym).

"Integracja tych wyjątkowych modułów na standardowych płytkach PICtail / PICtail Plus umożliwi ponad 70.000 klientów firmy Microchip na łatwe dodanie łączności Wi-Fi w całym spektrum aplikacji używających mikrokontrolerów PIC," powiedział Steve Caldwell, dyrektor działu Wireless Products w firmie Microchip. "Dodatkowo, projektanci mogą dodać łączność bezprzewodową bez konieczności integrowania stosu TCP / IP, przy użyciu standardowych narzędzi programistycznych, co przyspiesza czas wejścia produktu na rynek i zmniejsza zasoby badawczo-rozwojowe."

Więcej informacji o nowych modułach mogą uzyskać Państwo w załączniku.