Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Trzy nowe rodziny 8-bitowych mikrokontrolerów PIC z obsługą USB

Microchip 8-bit PIC USB MCUFirma Microchip Technology Inc, wiodący dostawca mikrokontrolerów, układów analogowych i pamięci Flash, ogłosiła na targach DESIGN East/ESC w Bostonie rozszerzenie 8-bitowej rodziny układów o trzy nowe rodziny w pełni certyfikowanych mikrokontrolerów klasy średniej z pełną obsługą pełnej szybkości USB 2.0, obudowami od 14 do 100 pinów oraz pamięcią Flash do 128KB.

Nowe rodziny 8-bitowych układów Microchip zawierają 15 skalowalnych mikrokontrolerów w zakresie od 14 do 100 pinów z maksymalnie 128 KB pamięci Flash. Wszystkie wyposażone są w wewnętrzne źródło zegara z dokładnością 0,25% niezbędną do komunikacji USB, co pozwala zaoszczędzić koszty aplikacji, eliminując potrzebę stosowania zewnętrznego kryształu. Dodatkowo, wszystkie trzy rodziny są zgodne z technologią eXtreme Low Power firmy Microchip, zmniejszającą zużycie energii aż do 35 mA / MHz w trybie czynnym i do 20 nA w trybie uśpienia.

Nowa 14 i 20-pinowa rodzina mikrokontrolerów PIC16F145X firmy Microchip jest najtańszą i najmniejszą rodziną mikrokontrolerów ze wsparciem USB aktualne dostępną w portfolio. Dostępne w opakowaniach tak małych jak 4x4mm, wyposażone są w szeroką gamę zintegrowanych urządzeń peryferyjnych. Trzy modele rodziny PIC16F145X umożliwiają projektowanie aplikacje, które wymagają połączenia USB i czujników pojemnościowych.

Rodzina układów PIC18F2X/4XK50, dostępna w 28 i 40/44-pinowych obudowach, oferuje opłacalne kosztowo i kompatybilne pinowo rozwiązanie dla migracji aplikacji ze starszych mikrokontrolerów PIC18 z obsługą USB. Cechą wspólną trzech modeli z tej rodziny jest praca w zakresie napięć 1,8-5V oraz zintegrowana jednostka CTMU dla wyższej dokładności paneli dotykowych.

W pełni funkcjonalna rodzina mikrokontrolerów PIC18F97J94 firmy Microchip oferuje zintegrowane sterowanie wyświetlaczy LCD z Vbat i RTCC oraz USB w jednej kości 8-bitowego mikrokontrolera PIC dostępnych w 64, 80 i 100 pinowych obudowach. Dziewięć członków nowej rodziny oferuje sterowanie LCD w rozdzielczości 60x8, (w sumie 480 segmentów) co eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego sterownika w aplikacjach z dużymi segmentowymi wyświetlaczami LCD. Rodzina integruje także zegar RTCC z podtrzymaniem bateryjnym.

"Dzisiejsza zapowiedź pokazuje nasze zaangażowanie we wprowadzanie innowacji w 8-bitowy rynek miktrokontrolerów", powiedział Steve Drehobl, wiceprezes Wydziału 8-bitowych mikrokontrolerów w firmie Microchip. "Nikt inny nie oferuje mikrokontrolerów USB w obudowach od 14 do 100 pinów z tak wysokim poziomem integracji oraz niskim zużyciem energii."