Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowy projekt referencyjny oparty na układzie LNK460VG, z rodziny LinkSwitch-PL™

LinkSwitch-PLFirma Power Integrations lider w dziedzinie wydajnych i trwałych układów sterowania lamp LED, poinformowała o powstaniu aplikacji referencyjnej DER-323, będącej projektem nieizolowanego sterownika lamp LED w obudowie A19, o mocy 18W i sprawności 88% opartego na niskoprofilowym układzie LNK460VG, z rodziny LinkSwitch-PL™. Projekt jest zamiennikiem 100 W konwencjonalnych żarówek i zoptymalizowany jest do pracy w niskim zakresie napięcia wejściowego od 90VAC do 135 VAC. Projekt jest tani i wymaga jedynie prostej jednostronnej płytki oraz 25 elementów.DER-323

DER-323 wykorzystuje prostą topologię przetwornicy typu buck-boost, która mieści się wewnątrz żarówki A19. Projekt jest zgodny z normą EN61000-3-2 (C) posiada wysoki współczynnik mocy powyżej 0.98, dzięki czemu z łatwością zaspokoi handlowe i konsumenckie wymagania prawne. Ponieważ układ LinkSwitch-PL łączy obie funkcje konwersji CC oraz PFC w topologii single-stage, kondensatory elektrolityczne nie są wymagane, co skutkuje bardzo długą żywotnością.

"Przemysł oświetleniowy zazwyczaj prosi o 80% sprawność dla sterowników 60W zamienników żarówek typu A19. Aby osiągnąć realną moc 75W i 100W, dla diodowych zamienników konwencjonalnych żarówek, o wiele wyższa sprawność jest potrzebna w celu zmniejszenia wydzielanego ciepła przez sterownik lampy. 88% sprawności projektu DER-323 zaspokaja tę potrzebę i sprawia że konstrukcja termiczna żarówki jest prosta i niedroga. Projekt DER-323 jest ponadto kompaktowy, niezawodny i łatwy w produkcji dzięki niskiej ilości komponentów, jednostopniowej architekturze i wykorzystaniu taniej cewki, zamiast transformatora." powiedział Andrew Smith, kierownik marketingu w firmie Power Integrations.