Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowa antena Pulse dla aplikacji NFC®

Antena Pulse dla aplikacji NFCPulse Electronics Corporation, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, wprowadza do swojego portfolio antenę NFC®, która umożliwia telefonom komórkowym bezprzewodowy odczyt danych z odległości do 40 mm.

Antena wysyła i odbiera sygnały, nawet gdy zainstalowana jest w telefonie, w bliskiej odległości od baterii, lub metalowej obudowy. Nowa antena Pulse Electronics wykonana z arkusza ferrytowego może być dostosowana do różnych wielkości telefonów komórkowych, jest łatwa do wdrożenia i umożliwia bezpieczną, bezdotykową, komunikację bezprzewodową NFC® dla urządzeń przenośnych.

Arkusz ferrytu, na którym oparta jest antena ma wymiary 50mm x 35mm i minimalną grubość 0,30 mm. Natężenie pola magnetycznego może być zoptymalizowane przez rodzaj i grubość materiału ferrytowego i konstrukcji wzoru anteny. Antena spełnia wymagania EMV co zapewnia globalną interoperacyjność i zgodność z chipowymi kartami płatniczymi oraz urządzeniami odbiorczymi.

Anteny NFC® są potrzebne dla mobilnych urządzeń aby mogły komunikować się z innymi urządzeniami dla bezprzewodowych płatności, dostępu i kontroli, przechowywania danych logowania i wymiany treści. Firma Pulse optymalizuje swoje anteny aby zapewnić optymalne działanie w całym cyklu życia produktu.

W celu uzyskania szerszych informacji odnośnie nowych anten NFC® firmy Pulse zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem.