Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Microchip MCP47A1 nowy układ DAC

Microchip MCP47A1Microchip Technology Inc, wiodący dostawca mikrokontrolerów, układów analogowych i pamięci Flash, wprowadziła dziś układ ulotnego przetwornika cyfrowo analogowego DAC – MCP47A1. Ten energooszczędny oraz tani układ DAC oferuje szeroki zakres napięcia operacyjnego od 1,8 do 5.5V, a oferowany w 6-pinowej obudowie SC70 jest idealny do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, rynkach audio i przemysłowych, takich jak przenośne aplikacje audio zasilane bateryjnie.

Microchip MCP47A1 DiagramRozszerzony zakres temperatur od -40 do +125 stopni Celsjusza pozwala na zastosowania w wysokotemperaturowych zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych. Dodatkowo mała obudowa SC70 pozwala na bardziej zminiaturyzowanie aplikacji, niskie zużycie energii wydłuża czas pracy urządzeń zasilanych bateryjnie, a niski koszt jest odpowiedni dla zastosowań konsumenckich wrażliwych na koszty.

"MCP47A1 jest zoptymalizowany pod kątem redukcji poboru mocy oraz redukcji kosztów", powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes ds. marketingu Analog & Interface Products Division w firmie Microchip. "Ze względu na rozszerzony zakres temperatur, nowe układy DAC mogą być również stosowane w wysokotemperaturowych zastosowaniach samochodowych i przemysłowych."