Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Microchip rozszerza portfolio szeregowych pamięci SRAM

Microchip NVSRAMMicrochip Technology Inc, wiodący dostawca mikrokontrolerów, układów analogowych oraz pamięci Flash rozszerzył swoje portfolio szeregowych pamięci SRAM o cztery nowe układy, które posiadają największą w branży gęstość oraz prędkość.

Są też pierwszymi w branży współpracującymi z napięciem 5V, które jest powszechne w zastosowaniach motoryzacyjnych oraz przemysłowych. Nowe układy SRAM SPI o pojemnościach 512 Kb i 1 Mb urządzenia SPI cechują małe, 8-pinowe obudowy SOIC, TSSOP, PDIP oraz niskie zużycie energii. Prędkości do 80 Mbps osiągane są poprzez protokoły quad-SPI lub SQI™.Microchip NVSRAM diagram

Dwa dodatkowe układy z rodziny 23LCV512 i 23LCV1024 oferują najlepszy w branży stosunek ceny do możliwości dla nieulotnej, nieograniczonej wytrzymałościowo pamięci RAM z podtrzymaniem akumulatorowym. Dzięki szybkiemu interfejsowi dual-SPI (SDI) o przepustowości 40 Mbps oraz niskiemu poborowi prądu, układy szeregowej nieulotnej pamięci NVSRAM cechuje szybka praca bez konieczności stosowania wielu pinów jak w równoległych pamięciach NVSRAM oraz porównywalne zużycie energii do pamięci w technologii FRAM. Szeregowe pamięci NVSRAM są dedykowane dla aplikacji, takich jak m.in. czarne skrzynki i innych rejestratorów danych, które wymagają nieograniczonej wytrzymałości, lub chwilowego zapisu do pamięci nieulotnej.