Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

SemiSouth prezentuje pierwszy w branży tranzystor JFET 650V w technologii SiC

SemiSouth JFET 650VSemiSouth wiodący producent tranzystorów o wysokiej mocy i wydajności wykonanych w technologii SiC przeznaczonych dla aplikacji związanych z zarządzaniem energią, konwersją mocy zaprezentował pierwsze w branży 650V tranzystory JFET wykonane w technologii SiC. Szybkie prędkości przełączania, obsługa dużej wydajności prądowej w połączeniu z lepszymi właściwościami termicznymi węglika kremu SiC czyni te urządzenia idealnymi kandydatami do zasilania elektronicznych aplikacji.

Dr Jeffrey B. Casady, prezes / dyrektor techniczny SemiSouth, powiedział: "Klienci z branż pojazdów elektrycznych, zasilaczy UPS, ogrzewania indukcyjnego już od dawna prosili o układy przełączników SiC, które są bardzo niezawodne, ekonomiczne i zdolne do wysokiej wydajności w wysokich gęstościach prądu. Jesteśmy dumni mogąc być pierwszą firmą, która będzie w stanie zaoferować taki produkt, a nasi klienci będą mogli osiągać ogromne korzyści poprzez projektowanie aplikacji w oparciu na nowych 650V tranzystorach JFET.".

Dieter Liesabeths, Starszy Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu dodaje: "Ten produkt jest bardzo istotny. Rynki, na których jesteśmy już obecni poprzez nasz 1200V tranzystor, wymagają obecnie również niższego napięcia przełączania przy 650V. Również przemysł motoryzacyjny jest podzielony na pojazdy EV wymagające napięcia 1200V i wyższego, a inne wymagającą tylko 650 V. Tak więc możemy teraz obsłużyć te rynki jeszcze lepiej dzięki tranzystorom mocy od 650 V przez 1700 V.".

Tranzystor JFET SemiSouth 650V/55m? SJDA065R055 dostępny jest w obudowie TO-220, a jego typowymi aplikacjami są inwertery słoneczne, aplikacje SMPS, ogrzewanie indukcyjne, zasilacze UPS oraz sterowniki silników.

W celu uzyskania szerszych informacji zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem, lub kontaktu z naszym Inżynierem Aplikacyjnym: radoslaw.zubrzycki@gamma.pl lub telefonicznie pod numerem (+48) 22 862 75 06